Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie pochwicy, która ma podłoże lękowe, polega na psychoterapii. Farmakologiczne leczenie pochwicy polega na stosowaniu leków rozkurczowych.

Ladit 280x336

Leczenie pochwicy może też wymagać stosowania leków przeciwbólowych i przeciwlękowych. Psychoterapia zwykle pomaga kobietom, które cierpią na chorobę, jaką jest pochwica.

Leczenie jest długotrwałe, ale bardzo skuteczne, ponieważ pozwala zrozumieć źródło problemu. W przypadku, gdy występuje pochwica, leczenie farmakologiczne ma charakter objawowy, a zatem ma zupełnie inny charakter niż psychoterapia stosowana w terapii schorzenia, jakim jest pochwica.

Leczenie za pomocą metod psychoterapeutycznych ma charakter przyczynowy. Psychoterapia jest metodą leczenia za pomocą oddziaływań psychologicznych. Była stosowana już w okresie starożytności, a zatem ma bardzo długi rodowód.

Obecnie używa się jej nie tylko w psychiatrii, ale również w psychologii. Psychoterapia pomaga leczyć nerwice, choroby psychosomatyczne, zaburzenia osobowości i uzależnienia.

Poza tym, bardzo korzystnie wpływa na leczenie padaczki, niedorozwoju umysłowego i zespołów organicznych.

 

Do głównych metod psychoterapii należą trening autogenny, hipnoza, psychodrama i pantomima. W leczeniu pochwicy wykorzystuje się również leki przeciwlękowe. Są to środki farmaceutyczne zwane również anksjolitykami, należące do grona leków psychotropowych.

Ladit 160x600

Działają na przekaźnictwo impulsów nerwowych w ośrodkowym układzie nerwowym powodując zmniejszenie lęku, napięcia emocjonalnego i łagodząc tym samym objawy somatyczne, które towarzysza tym stanom.

Leki przeciwbólowe są grupą różnorodnych środków przeciwbólowych wykazujących zdolność zmniejszania bądź hamowania odczuwania bólu. Nie wpływają natomiast na proces odbierania bodźców dotykowych.

Wśród leków przeciwbólowych można wyróżnić leki opioidowe i nieopioidowe. Leki nieopioidowe obejmują niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz leki przeciwbólowe, które podane w dawkach terapeutycznych nie  wykazują działania przeciwzapalnego. Ostatnią grupą środków farmakologicznych stosowanych w leczeniu pochwicy są leki tokolityczne, które działają hamująco na czynność skurczową macicy.

Stosuje się je głównie w celu zapobiegania przedwczesnemu porodowi. Nie można stosować leków tokolitycznych, jeżeli kobieta jest po trzydziestym szóstym tygodniu ciąży, płód jest większy niż 2500 g, występuje ciąża obumarła, albo rozwarcie jest większe niż 4 cm.

Nie stosuje się leków tokolitycznych również wówczas, gdy dochodzi do rzucawki, zapalenia błon płodowych i łożyska oraz czynnego krwawienia z pochwy. Do przeciwwskazań należy też przedwczesne oddzielenie łożyska, niewydolność krążenia i zespół ostrej ciążowej niewydolności.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.