Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie polineuropatii jest zależne od tego, jaki czynnik wywołał chorobę. Zanim rozpocznie się leczenie polineuropatii konieczne jest zatem wykonanie specjalistycznej diagnostyki.

Ladit 280x336

Leczenie polineuropatii o podłożu immunologicznym wymaga oczyszczenia krwi chorego ze szkodliwych substancji.  Silny ból nerwów może występować w przebiegu choroby, jaką jest polineuropatia.

Leczenie obejmuje wówczas również podawanie środków przeciwbólowych są to farmaceutyki wykorzystywane także w leczeniu padaczki lub depresji. Zaprzestanie nadużywania alkoholu jest konieczne, gdy zostanie zdiagnozowana alkoholowa polineuropatia. Leczenie polineuropatii cukrzycowej wymaga natomiast częstego sprawdzania poziomu cukru we krwi.

Stałym elementem terapii jest stosowanie odpowiedniej diety oraz poddawanie się zabiegom fizykoterapeutycznym. Fizykoterapia stanowi dużą szansę dla osób, u których została zdiagnozowana polineuropatia.

Leczenie zależy od wyników badań chorego i jest ustalane indywidualnie przez lekarza.

Fizykoterapia jest jedną  z form fizjoterapii i częścią medycyny fizykalnej. Polega na oddziaływaniu na organizm różnymi bodźcami fizycznymi pochodzenia naturalnego lub sztucznego.

Ladit 160x600

Fizykoterapia jest bardzo rozwiniętą dziedziną obejmującą elektroterapię, magnetoterapię, balneoterapię, a także wiele innych metod. W ich ramach wyróżnia się poszczególne techniki. Na przykład balneoterapia oznacza zastosowanie wody mineralnej, borowiny i kąpieli solankowych, kwasowęglowych lub siarkowodorowych.

Do fizykoterapii należą również laseroterapia, światłolecznictwo, termoterapia i hydroterapia. Metod jest wiele, ale nie każda sprawdza się w leczeniu wszystkich schorzeń. Dobiera się je indywidualnie, aby terapia przyniosła jak najlepsze efekty.

Termoterapia jest działem fizykoterapii wykorzystującym energię cieplną w celach leczniczych. W jej ramach można wyróżnić ciepłolecznictwo i zimnolecznictwo. Jego specyficzną formą jest krioterapia, która polega na zabiegach leczniczych z wykorzystaniem temperatury wynoszącej poniżej zera. Zabiegi termoterapii wykazują wspólny efekt biologiczny.

Zmniejszają nasilenie bólu i rozluźniają mięśnie. Hamują ostry odczyn zapalny. Jeżeli proces zapalny ma przewlekły charakter, lepsze efekty uzyskuje się stosując ciepłolecznictwo. Ciepłolecznictwo może polegać na zastosowaniu metod dostarczających ciepła tkankom, albo na metodach wzbudzających ciepło w tkankach. Przykładem są ultradźwięki i terapia promieniowaniem IR. Należy jednak podczas stosowania tej metody ciągle kontrolować swój stan zdrowia.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • polineuropatia leczenie
  • polineuropatia jak leczyć
  • leczenie polineuropatii
  • co to jest za choroba POLINEROPATIA czuciowo ruchowa
  • instytut neurologii leczenie polineuropatii

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.