Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy polipów macicy są mało charakterystyczne i mają podobną postać do symptomów związanych z innymi dolegliwościami rozwijającymi się w obrębie żeńskich dróg rodnych.

Ladit 280x336

Objawy polipów macicy ujawniają się dopiero wtedy, gdy polipy się rozrosną.

Wówczas dochodzi do niepokojących stanów, na przykład krwawień. Objawy polipów macicy dotyczą plamienia i krwawienia nie tylko między miesiączkami.

Polipy macicy objawy dają również po stosunku. Niepokojące są też przedłużające się miesiączki. Mogą one świadczyć o wystąpieniu polipów.

Polipy macicy objawy mają związane głównie z krwawieniem, dlatego nieleczone mogą doprowadzić do anemii. Ponadto są to zmiany, które mogą utrudnić zajście w ciążę.

Polipy macicy objawy mogą mieć też związane z poronieniem. W narządach rodnych mogą rozwinąć się polipy szyjkowe i endometrialne. Przeważnie mają one wielkość wiśni i są pojedyncze. Czynniki zwiększające ryzyko rozwoju polipów macicy to zaburzenia hormonalne.

Bardzo szkodliwy jest nadmiar estrogenów. Lekarz musi zbadać, jakie jest usytuowanie polipów. Wówczas będzie mógł podjąć decyzję o leczeniu i sposobie terapii.

Polip szyjkowy rozwija się w szyjce macicy i może zostać łatwo wykryty podczas standardowego badania ginekologicznego. Polip endometrialny jest trudniejszy do wykrycia, ponieważ konieczne jest zrobienie USG przezpochwowego.

Ladit 160x600

Endometrialne polipy występują najczęściej u kobiet w wieku postmenopauzalnym.

Polip nie jest zmianą nowotworową. Ma on postać łagodną, niemniej nie powinien być lekceważony, choćby ze względu na ryzyko anemii, bezpłodności i poronienia. Polip macicy ma postać niewielkiego fragmentu przerośniętej błony śluzowej.

Podczas badania lekarz może stwierdzić, czy u pacjentki występuje polip uszypułowany, czy też bez szypuły. Polip uszypułowany występuje najczęściej. Posiada on nóżkę i owalne zakończenie. Z kolei polip bez szypuły ma postać guzowatej narośli widoczne na powierzchni błony śluzowej.

Oba rodzaje polipów występują nie tylko w obrębie macicy. Mogą one pojawić się także w innych częściach ciała.

Z reguły rozwijają się one na błonie śluzowej występującej w obrębie nosa, przełyku i zatokach szczękowych. Ponadto, mogą one wystąpić w uchu, na strunach głosowych i w krtani.

U mężczyzn polipy najczęściej kolonizują jelito grube, natomiast u kobiet najczęściej spotyka się polipy macicy.

Należy dodać, że występowanie polipów może być uwarunkowane genetycznie.

Niektóre osoby cierpią na dziedziczną skłonność organizmu do tworzenia się polipów. Występowanie tych zmian jest wówczas związane z szeregiem chorób. Są one określane ogólnym mianem rodzinnej polipowatości gruczolakowatej.

Osoby, u których stwierdzono tę przypadłość, powinny częściej wykonywać badania USG, kolonoskopię, a kobiety powinny częściej poddawać się badaniu ginekologicznemu. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.