Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby jamy ustnej, takiej jak próchnica zębów leczenie może skutecznie powstrzymać postępujące zmiany. Zniszczona struktura zęba nie ulega regeneracji.

Ladit 280x336

Głównym celem terapii jest zapobieganie powikłaniom oraz utracie zębów.

Próchnica zębów leczenie ma związane z wypełnianiem zębów. Zabieg polega na usunięciu tkanek zęba, które zostały uszkodzone oraz umieszczeniu w ich miejsce materiału służącemu odbudowie zębów.

Do wypełnienia zębów najczęściej stosuje się amalgamat srebra, kompozyty i szkło-jonomery.

Jeżeli proces próchnicowy jest bardzo zaawansowany, dochodzi do zakażenia miękkich tkanek, które znajdują się w zębie.

W tego typu przypadkach konieczne jest leczenie kanałowe z uwagi na rozwijające się zapalenie miazgi zęba. Całkowite zaniedbanie leczenia może skutkować rozwinięciem się zgorzeli.

Gdy wystąpi próchnica zębów leczenie jest konieczne.

W przeciwnym razie może dojść nawet do całkowitej destrukcji tkanek tworzących koronę zęba. Wtedy trzeba albo usunąć ząb, albo zastosować leczenie protetyczne.

Leczenie próchnicy zębów ozonem jest nowoczesną metodą, która polega na bezpośrednim kontakcie zaatakowanego zęba z ozonem.

Umożliwia on remineralizację tkanki zęba. Metoda leczenia próchnicy, o której mowa może być zastosowana wyłącznie w przypadku niewielkich ubytków, dlatego im szybciej zostanie podjęte leczenie próchnicy zębów, tym lepiej dla pacjenta.

Ladit 160x600

Wypełnienie ubytków może być estetyczne i skuteczne. Wystarczy zastosować odpowiedni preparat.

We wczesnym etapie choroby można uniknąć borowania zęba.

Wówczas leczenie próchnicy zębów polega na remineralizacji szkliwa poprzez nałożenie preparatu z fluorem.

Można też zastosować fotoablację laserową. Wspomniany zabieg polega na odparowaniu chorych tkanek. Brak reakcji i niepodjęcie leczenia powoduje, że próchnica posuwa się w głąb zęba. Bakterie atakują zębinę, która jest główną tkanką budulcową zęba.

Zębina mięknie i staje się odwapniona, a w zębie pojawi się ubytek. Zadaniem dentysty jest usunięcie chorej tkanki, oczyszczenie dziury oraz wypełnienie zęba odpowiednim materiałem. Gdy występuje próchnica zębów jak leczyć decyduje stomatolog.

Rodzaj zastosowanego wypełnienia jest uzależniony od grubości ścianek zęba.

Należy dobrać rodzaj wypełnienia do siły, która działa na niego podczas gryzienia. Jeżeli plomba nie będzie wystarczająco mocna, może spowodować pęknięcie zęba, albo wypaść.

Można wyróżnić wiele rodzajów plomb stosowanych do zębów przednich lub tylnych. O wyborze plomby decyduje wyłącznie stomatolog.

Zabieg plombowania trwa około 15 ? 60 minut. Dentysta musi zadbać, żeby wypełnienie było szczelne. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.