Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Przyczynowe leczenie progerii nie jest możliwe. Ponadto nie zostały jeszcze określone ścisłe zalecenia w terapii osób cierpiących na chorobę, jaką jest progeria.

Ladit 280x336

Leczenie ma jedynie charakter fizykoterapeutyczny. Leczenie progerii za pomocą fizykoterapii nie łagodzi objawów, a tym bardziej nie pozwala usunąć przyczyny problemu. Pomaga jedynie zapobiegać przykurczom mięśni.

Fizykoterapia to jedyny sposób na leczenie progerii, a właściwie wydłużenie sprawności chorych. W przypadku choroby, takiej jak progeria leczenie fizykoterapią opiera się na różnych metodach. Techniki fizykoterapeutyczne są dobierane indywidualnie.

Miażdżyca naczyń wieńcowych i mózgowych, a także inne choroby układu krążenia są charakterystyczne dla osób cierpiących na schorzenie, takie jak progeria.

Leczenie musi to uwzględniać, bo niektóre techniki fizykoterapeutyczne nie są wskazane w takich przypadkach.

 

Fizykoterapia jest stosowana w celach rehabilitacyjnych, leczniczych i zapobiegawczych. Zwykle określa się ja także mianem fizjoterapii. Polega na zastosowaniu różnych czynników fizycznych, między innymi wody, światła, ciepła i zimna, elektryczności i energii promiennej, a także ruchu biernego i czynnego.

Ladit 160x600

Jeżeli zabiegi fizykoterapeutyczne są regularnie prowadzone, to znacząco poprawiają czynność narządów, a dodatkowo zwiększają wydolność ogólną ustroju. Bardzo korzystnie wpływają na pracę autonomicznego układu nerwowego. Pozwalają zwalczyć ból oraz zmniejszyć stany zapalne. W ramach fizykoterapii wyróżnia się pewne działy, między innymi wodolecznictwo, klimatoterapię i balneoterapię. Inne działa fizjoterapii to kinezyterapia, termoterapia i fototerapia  oraz elektroterapia.

Coraz częściej słyszy się także o manetoterapii, ultrasonoterapii i leczeniu poprzez inhalację.
Jeżeli osoba cierpiąca na progerię ma problemy z oddychaniem, to stosuje się fizykoterapię klatki piersiowej. Polega ona na wykonywaniu zabiegów mechanicznych na klatce piersiowej, jakie ułatwiają utrzymanie wydolnego oddychania sztucznego bądź samodzielnego.

Zapobiegają niedodmie oraz stanom zapalnym zlokalizowanym w obrębie płuc. Bardzo ważnym elementem leczenia jest uruchomienie i ewakuacja wydzieliny z dróg oddechowych.

Zwykle wykonuje się częste zmiany ułożenia chorego, oklepywanie klatki piersiowej, a także wspomaganie wydechu i kaszlu poprzez uciskanie dolnych części klatki piersiowej. Inną metodą jest masaż wibracyjny klatki piersiowej. Metoda opisana wyżej jest stosowana także u osób chorych na mukowiscydozę. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.