Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Pierwsze objawy progerii pojawiają się u dzieci powyżej drugiego roku życia. Napięcie i sztywność skóry to główne symptomy, którymi objawia się progeria.

Ladit 280x336

Objawy dotyczą również braku prawidłowego przyrostu masy ciała i łysienia. Objawy progerii obejmują też późniejsze formowanie się zębów, pojawianie się zmarszczek, ściągnięty nos i zapadnięte policzki.

Objawy progerii wynikają poniekąd z utraty tkanki tłuszczowej. Może być ona także powodem powstawania owrzodzeń na przedniej powierzchni goleni, a także na stopach. Progeria objawy ma także związane ze sztywnością stawów, a także problemem z przemieszczaniem się stawu biodrowego.

Może dojść do krwawień z nosa, miażdżycy i bólu głowy. W niektórych przypadkach progeria objawy miała związane z zanikiem mięśni. Dzieci cierpiące na tę chorobę mają wysoki ton głosu, a ich czaszka jest duża w stosunku do reszty ciała.

Miażdżyca,  o której mowa wyżej jest chorobą charakterystyczną dla osób starszych.

 

Schorzenie jest chorobą zwyrodnieniową naczyń krwionośnych. Proces chorobowy polega na powstawaniu blaszek miażdżycowych zbudowanych z cholesterolu oraz odkładającego się tam wapnia. Zmiana powierzchni naczynia skutkuje uaktywnieniem osoczowych czynników krzepnięcia. Powstają także przyścienne zakrzepy, zwęża się światło naczyń.

Ladit 160x600

W efekcie dochodzi do upośledzenia przepływu krwi. Miażdżyca prowadzi to niedokrwienia narządów zaopatrywanych przez układ krwionośny. Jest główną przyczyną zgonu osoby chorej na progerię.

Osoby cierpiące na progerię są również narażone na zawał serca. Zawał mięśnia sercowego polega na martwicy wycinka mięśnia sercowego. Jest skutkiem ustania dopływu krwi w wyniku niedrożności naczynia wieńcowego. Z reguły jest on spowodowany zmianą miażdżycową, a dokładniej mówiąc zakrzepem blokującym dopływ krwi. Ostre niedokrwienie mięśnia sercowego zwykle objawia się nagłym, zwiększającym się bólem zamostkowym, który promieniuje do lewej ręki, szyi oraz kątów żuchwy.

W przeciwieństwie do napadu dławicy piersiowej, ból w przypadku zawału mięśnia sercowego utrzymuje się o wiele dłużej. Poza tym towarzyszy mu także uczucie lęku. Czasami dołączają do tego objawy wstrząsu i obrzęku płuc. Bardzo często zawałowi serca towarzyszą zaburzenia akcji serca. Z reguł występują tak zwane skurcze przedwczesne i migotanie komór.

W rzadkich przypadkach dochodzi do częstoskurczu. Objawy progerii zwykle są powiązane z innymi schorzeniami związanymi ze starzeniem się organizmu, dlatego ustalenie jednolitego obrazu klinicznego choroby jest trudne. Z drugiej strony, progeria jest tak rzadką chorobą, że każdy przypadek zwykle jest rozpatrywany indywidualnie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.