Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy raka jajnika w początkowym okresie rozwoju nowotworu w ogóle się nie pojawiają. Objawy raka jajnika pojawiają się dopiero wtedy, gdy guz ma wielkość przekraczającą siedem centymetrów.

Ladit 280x336

Jest to główna przyczyna tego, że rak jest wykrywany w późnym stadium. Rak jajnika objawy ma związane głównie z bólem w podbrzuszu.
Objawy raka jajnika są także związane z nieznacznym zwiększeniem obwodu brzucha.

Krwawienia z pochwy to najbardziej niepokojący objaw, jakim sygnalizuje swoją obecność rak jajnika. Objawy nowotworu mogą być związane nie tylko z układem rozrodczym. Rak może uciskać sąsiednie narządy, należące do układu pokarmowego, albo moczowego.

Wodobrzusze pojawia się w stadium IC rozwoju nowotworu, takiego jak rak jajnika. Objawy mogą być związane także z przerzutami do innych narządów, między innymi do węzłów pozaotrzewnowych.

Nowotwór jest chorobą, w przypadku której komórki organizmu dzielą się w niekontrolowany sposób przez organizm.

 

Powstałe komórki nowotworowe nie tworzą typowych tkanek. Proces nowotworowy jest uwarunkowany mutacją genów, które kodują białka uczestniczące w komórkowym cyklu. Mutacje sprawiają, że komórka nie reaguje na sygnały organizmu, albo reaguje, ale w sposób niewłaściwy. Do nowotworu złośliwego prowadzi kilka mutacji.

Ladit 160x600

Okres rozwoju choroby jest długi i zwykle bezobjawowy. U osób, które cierpią na rodzinną skłonność do zachorowania na raka. Proces powstawania nowotworu nosi nazwę kancerogenezy. Pierwszym etapem tego procesu jest oddziaływanie czynników rakotwórczych. Następnie dochodzi do mutacji i intensywnej mitozy zmienianych komórek. Kolejna faza polega na przerastaniu zdrowych tkanek i angiogenezy. Następnie dochodzi do migracji i powstawania przerzutów nowotworowych.

Można wyróżnić nowotwory łagodne, złośliwe i nowotwory miejscowo złośliwe. Nowotwór złośliwy występuje w postaci nowotworu anaplastycznego, mięsaka, raka lub potworniaka. W celu zdiagnozowania choroby nowotworowej wykorzystuje się odpowiednie badania diagnostyczne, w tym między innymi badanie USG, a także tomografię komputerową i rezonans magnetyczny.

Inne metody diagnostyki nowotworu to pozytonowa tomografia emisyjne, tomografia emisyjna pojedynczych fotonów, a w przypadku podejrzenia wystąpienia raka piersi także mammografia. Mammografia jest radiologiczną metodą badania piersi u kobiet. Opiera się na wykonaniu serii zdjęć gruczołu za pomocą promieni rentgenowskich.

Posiada zdolność do uwidoczniania wielu charakterystycznych zmian. Jest skutecznym sposobem na wczesne wykrycie raka piersi, a także innych patologii sutka. Regularne wykonywanie wspomnianego badania znacząco obniża umieralność w wyniku raka piersi.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • rak jajnika objawy
  • gradwka oka
  • grzybica stpleczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.