Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

We wczesnym stadium choroby nowotworowej rak odbytnicy objawy ma dość niespecyficzne. Objawy raka odbytnicy są związane z bólami brzucha i wzdęciami.

Ladit 280x336

Są to symptomy sugerujące znacznie mniej niebezpieczne dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego, albo chorobę wrzodową.

Rak jelita grubego we wczesnym stadium rozwoju nie powoduje żadnych niepokojących symptomów.

Objawy raka odbytnicy są nikłe, albo dość niespecyficzne i kojarzone z chorobami układu pokarmowego.

Jeżeli objawy raka odbytnicy zostaną potraktowane poważnie i pacjent zgłosi się szybko do lekarza, ma większe szanse na wyleczenie.

Rak odbytnicy objawy ma zależne od tego, gdzie jest zlokalizowany guz oraz jaki jest stopień jego zaawansowania. Początkowe objawy raka odbytnicy są związane z zaburzeniami oddawania stolca. Drugim objawem, który występuje w przypadku rozwoju wspomnianego nowotworu jest krwawienie z odbytu.

U pacjenta mogą nie wystąpić żadne niepokojące objawy raka odbytnicy.

Rak odbytnicy objawy może mieć związane z zapaleniem otrzewnej, albo masywnym krwawieniem z odbytnicy. Wtedy pacjent zwykle udaje się do lekarza, który rozpoznaje chorobę. Rak jelita grubego daje przerzuty drogą limfatyczną lub krwionośną.

Ladit 160x600

Może też dochodzić do przerzutów poprzez ciągłość w obrębie jamy otrzewnej.

Odległe przerzuty najczęściej występują w węzłach chłonnych, wątrobie, kościach, płucach i mózgu. Pacjenci z rozsianą formą nowotworu posiadają dodatkowo objawy charakterystyczne dla miejsca występowania przerzutów.

Najczęściej występujące objawy są związane z bólami brzucha oraz zmianą rytmu wypróżnień.

Ponadto może dojść do pojawienia się krwi w stolcu oraz ogólnego osłabienia organizmu. Niedokrwistość bez innych objawów ze strony przewodu pokarmowego. U osób chorych na raka odbytnicy występuje osłabienie i utrata masy ciała.

U niektórych pacjentów występuje naglące parcie i uczucie przepełnienia odbytnicy.

Ponadto może wystąpić bolesne parcie na stolec i krwawienie.

Alarmującym symptomem jest obecność ciemnoczerwonej krwi w stolcu, a także wyczuwalny guz zlokalizowany w jamie brzusznej. Jawne krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego, zmiana rytmu wypróżnień oraz ból brzucha są głównymi objawami raka odbytnicy i lewej połowy okrężnicy.

Wówczas dochodzi do tzw. stolce ołówkowatego. Jest on skutkiem nacieku komórek nowotworowych powodującego stopniową okluzję światła jelita prowadząc do upośledzenia jego drożności. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.