Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Rak sromu i pochwy jest złośliwym nowotworem występującym głównie u kobiet w starszym wieku. Objawy raka sromu i pochwy nie pojawiają się na początku rozwoju choroby w każdym przypadku.

Ladit 280x336

Symptomy mogą wystąpić dopiero w późniejszej fazie. Rak sromu objawy ma związane ze świądem w obrębie warg sromowych. Objaw chorobowy występuje również w wyniku niedoboru estrogenów, zakażenia pochwy i cukrzycy.

Rak sromu i pochwy objawy ma związane również z bólem odczuwanym w okolicy łechtaczki oraz zaburzeniami oddawania moczu.

Rak sromu i pochwy objawy ma też związane z cuchnącą wydzieliną z pochwy. Nowotwór nacieka przez ciągłość krocza i miednicy mniejszej. Prowadzi on do powstania przerzutów drogą chłonną do regionalnych węzłów chłonnych.

Objawy które mogą świadczyć o raku sromu i pochwy

Rak sromu i pochwy objawy ma związane z krwawieniem i bólem w obrębie sromu. Nowotwór ma postać chorobowej zmiany wyczuwalnej podczas badania ginekologicznego. Niemniej rozpoznanie nowotworowej zmiany może odbyć się wyłącznie podczas badania histopatologicznego.

Stopień zaawansowania raka sromu wpływa na wybór metody leczenia.

Objawy raka sromu i pochwy są też związane z występowaniem bólu brzucha i kręgosłupa oraz krwistych upławów i nieregularnych miesiączek. W zaawansowanym stadium objawy raka sromu i pochwy są związane trudnością w oddawaniu moczu.

Ladit 160x600

Srom jest zewnętrzną częścią układu rozrodczego kobiety. Składa się on ze wzgórka łonowego (tzw. Wzgórek Wenus) oraz dwóch warg sromowych większych. Mniejsze wargi sromowe przykrywające napletkiem łechtaczkę znajdują się między wargami większymi w szparze sromowej.

Przestrzeń znajdująca się między wargami mniejszymi to przedsionek pochwy.

Inna nazwa tej części budowy organizmu kobiety to zatoka moczowo płciowa. W tym miejscu znajduje się ujśćie cewki moczowej i pochwy. W obrębie sromu mogą wystąpić nowotwory niezłośliwe (między innymi kaszaki, wodniaki, brodawczaki, włókniaki i naczyniaki) oraz złośliwe (rak pierwotny sromu, przerzuty raka do sromu, mięsaki, czerniaki).

Pochwa jest narządem kobiecego układu rozrodczego. Od górnej strony znajduje się część pochwowa szyjki macicy otoczona głębszym sklepieniem tylnym i płytkimi sklepieniami bocznymi oraz przednim. Pochwa jest wyścielona wielowarstwowym nabłonkiem płaskim błony śluzowej. Pozostałą część ściany pochwy stanowi niezbyt dobrze rozwinięta błona mięśniowa gładka znajdująca się na podłożu sprężystej tkanki łącznej.

Czy rak sromu i pochwy może być łagodny?

Nowotwory pochwy można podzielić na niezłośliwe i złośliwe.

Do grona niezłośliwych nowotworów pochwy zalicza się torbiele i brodawczaki będące guzami pochodzenia nabłonkowego oraz nerwiaki, naczyniaki, mięśniaki, włókniaki i tłuszczakośluzaki powstające w konsekwencji przerostu tkanki łącznej.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • naczyniak na wardze sromowej
  • czerniak sromu zdjęcia
  • czerniak sromu
  • wargi sromowe choroby zdjęcia
  • choroby warg sromowych zdjęcia

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.