Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy raka trzonu macicy są związane z nieprawidłowym krwawieniem z dróg rodnych. Rak trzonu macicy objawy może mieć związane z krwawieniem między miesiączkami oraz po menopauzie.

Ladit 280x336

Należy koniecznie zgłosić lekarzowi wystąpienie tego typu symptomów.

Krwawienie z dróg rodnych występujące między miesiączkami, albo po menopauzie mogą oznaczać także inne problemy zdrowotne, w tym między innymi obecność mięśniaka, polipa w macicy, albo endometriozę.

Objawy raka trzonu macicy mogą być związane z upławami. Wspomniany symptom zwykle oznacza infekcję. Niemniej brązowe upławy podbarwione krwią sygnalizują zmiany nowotworowe, na przykład mięśniaki, polipy czy też rak trzonu macicy.

Objawy raka trzonu macicy są też związane z bólem podczas stosunku. Bolesne stosunku po menopauzie mogą wynikać z suchości pochwy.

Jeżeli ból utrzymuje się po zastosowaniu żeli i innych tego typu preparatów należy skonsultować się z ginekologiem.

Rak trzonu macicy objawy ma też związane z bólami w dole brzucha.

Mogą one mieć rożne przyczyny. Jeżeli jednak powtarzają się bądź utrzymują należy wykonać niezbędne badania.

Bóle w dole brzucha mogą świadczyć o powiększonej macicy, która naciska na okoliczne organy. Rak trzonu macicy objawy ma też związane z osłabieniem i spadkiem wagi mimo braku kuracji odchudzającej i przy braku intensywnego uprawiania sportu.

Ladit 160x600

Utrata wagi z niejasnych przyczyn jest często symptomem nowotworu.

Rak trzonu macicy objawy ma dość charakterystyczne. Nowotwór może być wykryty w dość wczesnym stadium. Choroba jest wyleczalna i nie zagraża życiu pod warunkiem, że leczenie zostanie wcześnie rozpoczęte.

Czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia raka trzonu macicy są związane głównie z wysokim poziomem estrogenów oraz nadwagą.

Rak macicy, który powstaje w endometrium rozwija się dość wolno.

Najbardziej zagrożone są kobiety po czterdziestym roku życia, które nie rodziły dzieci, a także kobiety cierpiące na nadwagę w okresie okołomenopauzalnym i postmenopauzalnym.

Ma to związek z tym, że tkanka tłuszczowa jest producentem estrogenów. Mogą one negatywnie wpływać na endometrium.

Profilaktyka przeciw rakowi trzonu macicy polega na wykonywaniu regularnych badań profilaktycznych.

Kobiety po okresie menopauzy powinny odwiedzać ginekologa tak często, jak w innych okresach życia. Uznaje się, że badania powinny być wykonywane przynajmniej raz w roku, podobnie jak przezpochwowe badanie USG.

Nie warto odkładać badań na później. Zapobieganie rakowi macicy nie jest trudne. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.