Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Szczególnie po wakacjach potrzebna jest regeneracja włosów. Lato powoduje że czujemy się jak nowo narodzeni. Jesteśmy wypoczęci, zrelaksowani, odprężeni.

Ladit 280x336

Czujemy, że możemy przenosić góry. Jednak, czy nasze włosy także są w tak świetnej formie?

Raczej nie. Promienie słoneczne, kurz, woda morska, pył wpływają na strukturę włosów bardzo niekorzystnie.

Po wakacjach są one nadmiernie suche, wyblakłe, potocznie się mówi o nich wtedy ?siano na głowie?. Warto wtedy pomyśleć o ich odbudowie, poprzez zastosowanie różnego typu masek, kuracji i tym podobne.

Odżywione, zregenerowane włosy na pewno będą naszą dumą.

Należy wziąć pod uwagę, iż sama regeneracja włosów poprzez stosowanie różnego typu masek, maseczek, odżywek nie jest wystarczająca.

Klucz do pełnego sukcesu tkwi w odpowiednio zbilansowanej diecie, która ma bardzo duży wpływ na wygląd naszych włosów.

Powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co jemy. Ważne jest, aby produkty przez nas spożywane bogate były w różnego rodzaju witaminy, minerały, sole mineralne, oraz pierwiastki.

Należy wystrzegać się wysoce przetworzonych produktów, słodyczy, oraz bardzo tłustych potraw.

Aby dokończyć dzieła regeneracji włosów, po zastosowaniu odpowiedniej diety warto poświęcić włosom trochę bezpośredniej.

Regeneracja włosów odżywkami

Warto zainwestować w różnego rodzaju odżywki regenerujące, nawilżające i tym podobne.

Ladit 160x600

Należy jednak pamiętać, aby ich nie nadużywać. Odżywki zaleca się stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Popularne stały się także odżywki w ampułkach, które dostępne są w aptekach. Ampułki do włosów stosuje się maksymalnie dwa tygodnie.

Można je stosować zarówno poprzez wcieranie w skórę głowy, można ich także używać na świeżo umyte włosy, wtedy substancję zawarte w ampułkach lepiej wchłaniają się do wnętrza włosów, przez co znacznie lepiej je odżywiają, a co za tym idzie także regenerują.

Poleca się także różnego typu olejki do włosów, bardzo znany jest jedwab do włosów. Jedwab chroni przed negatywnym promieniowaniem UV, zabezpiecza włosy przed negatywnym wpływem suszarek, prostownic, zapobiega puszeniu się włosów, odżywia je, oraz nawilża.

Dzięki jedwabiu w płynie regeneracja włosów może dojść do skutku, włosy mogą uzyskać blask i miękkość, o jakim można sobie pomarzyć. Nie należy go jednak używać w nadmiarze, gdyż wtedy pojawia się efekt tłustych włosów. Wystarczy kilka kropli jedwabiu nałożonego na wilgotne, bądź suche włosy.

Ostatnią bardzo znaną metodą regeneracji zniszczonych włosów są maski.

Najczęściej nakłada się je na mokre, poprzednio umyte włosy na kilkanaście minut, po czym spłukuje je się pod bieżącą wodą Maski te działają głównie wzmacniająco, oraz nawilżająco. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.