Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Każdy marzy o równomiernej, złotej i długotrwałej opaleniźnie, zwłaszcza tuż po wakacjach. W jaki sposób osiągnąć równomierne opalanie?

Ladit 280x336

Oto kilka prostych i skutecznych rad. Przed jakimkolwiek procesem opalania: czy to na plaży czy w solarium należy wykonać dokładny piling całego ciała.

Usunięcie zrogowaciałego naskórka zwiększa prawdopodobieństwo jednolitej opalenizny.

Warto również na okres 2 ? 3 tygodni przed planowanym opalaniem zacząć przyjmować tabletki zawierające beta ? karoten, który pomoże przedłużyć trwałość opalenizny.

Błąd, który jest często popełniany przy opalaniu to ?leżenie plackiem?. To zwiększa ryzyko nierównej opalenizny. Zamiast tego lepiej opalać się w ruchu np. w trakcie spacerów czy w grając w siatkówkę.

Równomierne opalanie co warto wiedzieć

Bezwzględnie należy pamiętać o odpowiednim kremie z filtrem, najlepiej takim dopasowanym do koloru skóry. Zaleca się używanie kremów również w chwilach, w których się nie opalamy. W ten sposób odkryte części ciała nie będą ciemniejsze niż te zakryte przez ubranie.

Ladit 160x600

Ważny jest również wybór fasonu kostiumu kąpielowego. Zaleca się wybieranie takich, które nie zostawią jasnych śladów po ramiączkach.

Jeśli jednak kostium ma ramiączka zaleca się przesuwanie ich w różne strony co kilkanaście minut aby uniknąć różnicy odcieni skóry. Dobrze jest, aby jego dekolt miał krój podobny do tego, który nosi się na co dzień.

Należy również pamiętać o zdejmowaniu okularów przeciwsłonecznych na czas samego opalania ? uniknie się powstania jasnych obwódek wokół oczu. Nie należy opalać się w godzinach 11 ? 15 gdyż wtedy słońce jest najbardziej intensywne i może spowodować poważne poparzenia skóry.

Podczas opalania należy pamiętać o umiarze nigdy nie należy przesadzać . Poparzenia słoneczne mogą okazać się bardzo groźne!!!

Zbyt intensywne wystawianie ciała na promienie słoneczne może przyczynić się do powstania nowotworów skóry dlatego nigdy nie należy zapominać o najważniejszym O ODPOWIEDNIEJ OCHRONIE!!!

Efekt bezpiecznej równomiernej opalenizny można również uzyskać dzięki profesjonalnym zabiegom kosmetycznym np. dzięki opalaniu natryskowemu (jeśli wykonane jest profesjonalnie nie można zauważyć praktycznie żadnych niedoskonałości na swoim ciele związanych z naniesieniem preparatu na skórę). Jest to również polecany sposób na uzyskanie ładnej opalenizny dla osób uczulonych na słońce. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.