Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Róża to choroba (łac. erysispelas) skóry wywoływaną przez paciorkowce. Należy do ostrych stanów zapalnych skóry i tkanki podskórnej.

Ladit 280x336

Choroba róża charakteryzuje się wysoką gorączką, szybkim przebiegiem i nagłym pojawieniem się objawów. Nieleczona lub niewłaściwie leczona  może powodować wystąpienie poważnych zaburzeń ogólnoustrojowych.
Róża, choroba nóg występuje u osób cierpiących na żylaki i owrzodzenia podudzi.

Róża choroba nóg postępuje bardzo szybko. Małe zmiany powiększają się w błyskawicznym tempie zajmując duże obszary skóry. Na powierzchni łuszczącego się naskórka pojawiają się pęcherze surowicze, które pękając odsłaniają powierzchnię nie zawierającą naskórka. Z pęcherzy sączy się surowiczy płyn.

Róża, choroba nóg, a właściwie skóry jest groźna

Choroba skóry róża jest wywoływana przez paciorkowce Streptococcus pyogenes i jest groźna jeżeli nie podda się jej szybkiemu leczeniu.

Jest to paciorkowiec beta - hemolizujący należący do ziarniaków. Powoduje nie tylko różę, ale też anginę i kilka inne zespoły chorobowe. Bardzo często jest nazywany paciorkowcem ropnym.

Pojedyncza bakteria posiada kulisty kształt, a także wykazuje tendencję do łączenia się w łańcuszki złożone z kilku lub kilkudziesięciu komórek. Drobnoustrój zalicza się do tlenowców. Jest wrażliwa na tradycyjne środki dezynfekcyjne, także w niskich stężeniach.

Ladit 160x600

Do zakażenia dochodzi na skutek urazu mechanicznego, albo upośledzenia krążenia. Poz tym bakterie przedostają się do skóry z wewnątrzustrojowych ognisk zakaźnych.

Jeżeli nie wiesz, jak wygląda choroba róża zdjęcia są bardzo pomocne

Warto sprawdzić charakter zmian skórnych, które występują na ciele. Być może okażą się niegroźne i znikną same po kilku dniach.

Może się jednak okazać, że są sygnałem zakażenia paciorkowcem ropnym. Róża występuje przede wszystkim u starszych osób, dzieci i noworodków. Bardzo podatne na zachorowanie są osoby cierpiące na niedobór immunologiczny, cukrzycę, skórne owrzodzenia, zakażenia grzybicze i upośledzony drenaż limfatyczny.

Na różę często zapadają także osoby, które są uzależnione od alkoholu. Powikłania po tej chorobie są związane z powikłaniami ropnymi, zapaleniem zatoki jamistej, sepsą paciorkowcową i zlepami rogówkowymi. Choroby nie należy mylić z różą nowotworową . Róża nowotworowa jest zespołem paraneoplastycznym.

Jest odczynem zapalnym spowodowanym przerzutami nowotworowymi szerzącymi się w naczyniach chłonnych. Najczęściej towarzyszy przerzutom raka piersi. Nie jest więc wywoływana przez paciorkowce, ani inne drobnoustroje.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • róża choroba
  • choroba Róża
  • róża choroba zdjęcia
  • choroba róża na nodze zdjęcia
  • choroba róża zdjęcia

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.