Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie rwy barkowej wymaga unikania ciężkich prac fizycznych. Pacjent nie powinien też długotrwale jeździć samochodem.

Ladit 280x336

Leczenie rwy barkowej wymaga zrezygnowanie z wykonywania gwałtownych ruchów głową.

Jeżeli występuje łagodna rwa barkowa leczenie polega na stosowaniu salicylanów.

Farmakologiczne leczenie rwy barkowej może wymagać stosowania leków zmniejszających ból oraz obniżających napięcie mięśni.

Lekarz może zalecić pacjentowi stosowanie kołnierza ortopedycznego.

Jeżeli występuje ostra rwa barkowa leczenie wymaga zastosowania kuracji sterydowej.

Farmakologiczne leczenie rwy barkowej nie jest jedynym rozwiązaniem.

Można zastosować różne zabiegi, między innymi:

  • terapię ultradźwiękową
  • kinezyterapię
  • kołnierz ortopedyczny
  • diatermię
  • terapię prądami dynamicznymi

Jeżeli wymienione wyżej sposoby leczenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów należy zastosować leczenie operacyjne. Operacja polega na usunięciu jądra miażdżystego. Gdy tylko ustąpi okres silnego bólu należy zastosować specjalistyczne masaże, a także ćwiczenia korygujące postawę ciała.

Pozwalają one jednocześnie na wzmocnienie mięśni kręgosłupa.

Ladit 160x600

Ustąpienie dolegliwości bólowych nie oznacza całkowitego wyzdrowienia.

Należy pamiętać o tym, że rwa barkowa jest chorobą charakteryzującą się tendencjami do nawracania. Gdy występuje rwa barkowa leczenie jest konieczne. Rozwój choroby polega na zwyrodnieniu krążka międzykręgowego.

Proces zwyrodnieniowy prowadzi do wypadnięcia bądź uwypuklenia jądra miażdżystego. Prowadzi to do ucisku korzeni, które unerwiają mięśnie ramienia i kończyny górnej. Wspomniany ucisk powoduje natomiast zmiany zapalne.

Mogą one spowodować nasilenie się objawów.

Jednym z salicylanów jest salicylan choliny. Należy on do grona niesteroidowych leków przeciwzapalnych (tzw. NLPZ). Ma on działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mechanizm działania salicylanów choliny jest skoncentrowany na hamowaniu cyklooksygenaz.

Lek podany ogólnie ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jeżeli zaś jest stosowany miejscowo wykazuje słabe działanie bakteriobójcze w stosunku do niektórych szczepów drobnoustrojów.

Salicylan choliny bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie.

Salicylan choliny nie jest stosowany w leczeniu jeżeli pacjent jest nadwrażliwy na salicylany, składnik preparatu, albo inne NLPZ.

Lek może być dostępny w postaci pastylek do ssania. Nie należy ich stosować u osób, które cierpią na żylaki przełyku, dziedziczną nietolerancję fruktozy, albo na fenyloketonurię. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.