Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy rwy barkowej wynikają ze zwyrodnienia krążka międzykręgowego. Rwa barkowa objawy ma związane z wypadnięciem bądź uwypukleniem jądra miażdżycowego.

Ladit 280x336

Stan ten nosi nazwę dyskopatii. W konsekwencji korzenie unerwiające mięśnie ramienia i kończyny górnej są uciskane.

Trwały ucisk powoduje objawy rwy barkowej. Brak leczenia powoduje zmiany zapalne, które jeszcze bardziej nasilają objawy rwy barkowej.

Rwa barkowa objawy ma związane z dolegliwościami bólowymi promieniującymi do bocznej, przyśrodkowej bądź tylnej powierzchni ramienia.

Silny ból ramienia i karku nasila się w trakcie wykonywania ruchów głowy, kichania i kaszlu. Dolegliwości bólowe mogą promieniować do kończyn górnych. Objawy rwy barkowej są związane z napięciem i przykurczeniem mięśni.

Ból może objąć plecy i przednią powierzchnię klatki piersiowej.

Należy dodać, że bóle kręgosłupa najczęściej pojawiają się nagle po przebudzeniu. Objawy rwy barkowej mogą obejmować niedowład mięśni, a także zaburzenia czucia, które mają postać pieczenia i mrowienia. Rwa barkowa objawy ma dość charakterystyczne, jeśli chodzi o lokalizację.

Rwa barkowa ma związek z dyskopatią będącą schorzeniem krążka międzykręgowego.

Polega ono na tym, że jądro krążka międzykręgowego zostaje uwypuklone. Dyskopatia uchodzi za początkowy stan choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Początkowo dochodzi do bólu pleców w okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Ladit 160x600

W dalszej fazie rozwoju dochodzi do promieniowania bólu do bioder, stóp lub kolan.

Drętwienie i napięcie mięśni prowadzi do sztywnienia odcinka kręgosłupa. Następnie dochodzi do zaburzeń czucia w różnych kończynach. Jedną z konsekwencji jest tzw. opadnięcie stopy.

Dyskopatia jest schorzeniem dotyczącym choroby krążka międzykręgowego. Uchodzi ona za pierwszy etap choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Kręgi i krążki międzykręgowe zwane dyskami są podstawowymi strukturami kręgosłupa.

Kręgi są twardymi strukturami, zaś dyski miękkimi.

Należy dodać, że dyski pełną funkcję amortyzatora. Zarówno kręgi, jak i dyski mogą z czasem ulec zmianom zwyrodnieniowym, które uciskają na korzenie nerwów rdzeniowych, rdzeń, albo inne struktury wchodzące w skład kanału rdzeniowego.

Dyskopatia jest potocznie określana mianem przepukliny kręgosłupa, a dokładniej mówiąc jądra miażdżystego tarczy międzykręgowej kręgosłupa.

Choroba z reguły dotyczy odcinka lędźwiowego i szyjnego kręgosłupa. W odcinku piersiowym dolegliwość zdarza się bardzo rzadko.

Dyskopatia lędźwiowa początkowo objawia się bólem zlokalizowanym w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, a następnie promieniuje do kończyn dolnych.

Dochodzi do pojawienia się parestezji i drętwienia, a także do wzmożonego napięcia przykręgosłupowych mięśni. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.