Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Rzeżączka ma szybszy przebieg u mężczyzn niż u kobiet, stąd też szybciej można ją wykryć. Po trzech, a maksymalnie pięciu dniach od zakażenia z cewki moczowej wydobywa się ropny wyciek.

Ladit 280x336

Inne objawy rzeżączki to silne pieczenie, a także ból przy oddawaniu moczu. Rzeżączka objawy u kobiet wykazuje po około tygodniu, albo dwóch tygodniach od zakażenia. Mogą pojawić się niewielkie upławy. Gdy kobieta jest zdrowa, wydzielina z pochwy nie brudzi bielizny i nie ma nieprzyjemnego zapachu.

Niemniej jednak, kiedy wydzielina zmienia wygląd, zapach oraz jest obfita, konieczni trzeba zgłosić się do ginekologa. W przypadku, gdy upławy towarzyszą chorobie. mogą przybrać żółtozieloną, szarą lub różową barwę. Upławy mają charakter pienisty, serowaty, krwisty lub ropny.

W przypadku  Inne objawy rzeżączki u kobiet to zapalenie cewki moczowej i kanału szyjki macicy. Zapalenie cewki moczowej jest stanem zapalnym znajdującym się w końcowej części dolnych dróg moczowych. Może być spowodowany różnymi czynnikami etiologicznymi. Zazwyczaj jest przenoszony drogą płciową. Można wyróżnić zapalenie rzeżączkowe, zwane swoistym, a także nierzeżączkowe określane mianem nieswoistego. Najczęstszym czynnikiem powodującym zapalenie cewki moczowej jest chlamydia. Rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej objawia się częstym i bolesnym oddawaniem moczu.

Ladit 160x600

Zapalenie cewki moczowej, które nie jest poddawane leczeniu prowadzi do reaktywnego zapalenia stawów. U osób, u których jest podejrzewana rzeżączka objawy nie są wystarczającą podstawą do postawienia diagnozy.

Symptomy są bowiem podobne do innej choroby, a mianowicie nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej u mężczyzn oraz nierzeżączkowego zapalenia błon śluzowych cewki moczowej i pochwy u kobiet. Są to schorzenia wywoływane przez bakterie, pierwotniaki, wirusy i drożdżaki. Do zakażenia, podobnie jak w przypadku rzeżączki dochodzi głównie w wyniku kontaktu płciowego.

Objawy rzeżączki pojawiają się jednak znacznie szybciej

Aby mieć pewność, co do diagnozy, konieczne jest badanie bakteriologiczne wydzieliny z cewki moczowej u mężczyzn, albo z pochwy u kobiet. W przypadku stwierdzenia choroby takiej, jak rzeżączka objawy są łagodzone odpowiednimi środkami.

Rzeżączka objawy u mężczyzn ma bardziej charakterystyczne, dlatego jej wykrycie jest znacznie prostsze. Zwykle jednak wykonuje się specjalne badanie bakteriologiczne. Lekarz pobiera wydzielinę z cewki moczowej i poddaje ją analizie. Rzeżączka u mężczyzn objawy ma bardzo uciążliwe. Nie należy zwlekać z wizytą u lekarza. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.