Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie SARS polega na wykorzystaniu leku przeciwwirusowego rybawiryny i kortykosteroidów. Leczenie SARS wymaga izolacji pacjenta w pokoju z podciśnieniem.

Ladit 280x336

Należy zachować rygorystyczne bariery epidemiczne. Bardzo łatwo o zarażenie się SARS przez personel medyczny. Obecnie poszukuje się nowych, bardziej skutecznych metod leczenia zespołu ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej.

Badaniom poddaje się leki przeciwwirusowe skuteczne w leczeniu grypy, wirusowego zapalenia wątroby i AIDS.

W przypadku wystąpienia SARS, leczenie dotyczy także podawania antybiotyków, które standardowo stosuje się przy zapaleniu płuc. W niektórych przypadkach SARS, leczenie wymaga zastosowania wentylacji mechanicznej z powodu zbyt nasilonych duszności i trudności w oddychaniu.

W razie wystąpienia SARS, leczenie jest podejmowane jak najszybciej, nie tylko po to, aby zahamować rozwój choroby i złagodzić objawy, ale również w celu zapobiegania dalszym zachorowaniom. Zespół ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej należy do bardzo zakaźnych chorób.

W leczeniu niektórych przypadków SARS stosuje się kortykosteroidy.

 

Są to leki o działaniu przeciwzapalnym. Stosuje się je również w terapii wstrząsu anafilaktycznego, astmy oskrzelowej i chorób autoimmunologicznych oraz chorób rozrostowych, np. białaczki limfocytarnej. Do grona kortykosteroidów należą prednizolon i prednizon.

Ladit 160x600

Są to środki farmakologiczne o działaniu przeciwzapalnym. Są to najczęściej stosowane doustnie kortykosteroidy. Silne działanie przeciwzapalne i słabe działanie mineralokortykoidowe jest charakterystyczne dla betametazonu i deksametazonu.

Leczenie SARS wymaga zastosowania leków antywirusowych. Rybawiryna jest lekiem przeciwwirusowym stosowanym w leczeniu ciężkich zakażeń wirusem RSV i HCV, a także w leczeniu innych infekcji wirusowych. Rybawiryna jest analogiem nukleozydów purynowych, a jej działanie jest oparte na hamowaniu replikacji DNA i RNA wirusa.

Środek farmakologiczny jest stosowany w leczeniu przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C. Stosuje się ją także w leczeniu ciężkich zakażeń wirusem RSV u dzieci.

Lek pomaga w leczeniu gorączki Lassa. Nie można stosować rybawiryny w terapii kobiet w ciąży, ponieważ ma działanie teratogenne i może spowodować uszkodzenie ludzkiego płodu.

Respirator jest medycznym urządzeniem reanimacyjnym, które umożliwia sztuczne i wymuszone oddychanie tlenem. W przebiegu zespołu ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej zastosowanie respiratora może okazać się konieczne, ze względu na występowanie znacznych trudności w oddychaniu i nasilonych duszności.

Respirator wtłacza gazy oddechowe do płuc przez rurkę tracheotomijną bądź intubacyjną. Funkcje urządzenia są kontrolowane za pomocą mikroprocesorów elektronicznie. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.