Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy skurczów Braxtona Hicksa pojawiają się w dwudziestym tygodniu ciąży. Skurcze Braxtona Hicksa objawy mają związane z odczuwaniem dolegliwości bólowych o niezbyt dużej częstotliwości.

Ladit 280x336

Objawy skurczów Braxtona Hicksa mogą być jednak bardzo nasilone, co sprawia trudności w odróżnieniu ich od prawdziwych skurczów porodowych.

Skurcze Braxtona Hicksa objawy mogą mieć podobne nieco do bólu menstruacyjnego. Występują one niezależnie od kobiety.

Objawy skurczów Braxtona Hicksa mają swe źródło w dnie macicy.

Kilka tygodni przed porodem macica obniża się, aby ułatwić dziecku przyjście na świat.

Skurcze Braxtona Hicksa objawy mają dość uciążliwe. Ich zadaniem jest przygotowanie przyszłej mamy do bardziej bolesnych skurczów porodowych.

Pełnią one rolę zapowiedzi porodu. Należy dodać, że powodują one wzmocnienie macicy i skracają jej szyjkę. Wtedy dziecko układa się w odpowiedniej pozycji.

Tego typu objawy są naturalne. Nie są one zagrożeniem ani dla dziecka, ani dla matki.

Czas trwania skurczów Braxtona Hicksa jest różny w zależności od tego, kiedy się pojawiły.

Napięcie może trwać do 2 minut. Przeważnie czas jednego skurczu nie przekracza 30 sekund.

W około 8 ? 9 miesiącu skurcze mogą pojawiać się co 20 ? 30 minut i trwać nawet do 2 minut. Wiele kobiet mylnie interpretuje je jako skurcze sygnalizujące rozpoczynający się poród.

Ladit 160x600

Wypracowano skuteczne metody radzenia sobie z dolegliwościami bólowymi wynikającymi z opisanych wyżej skurczów. Podstawową zasadą jest zmiana pozycji ciała.

Skurcz może złapać kobietę podczas siedzenia, albo chodzenia. Jeżeli kobieta jest w pozycji siedzącej powinna wstać i chwilę pospacerować. Wtedy dolegliwości bólowe się zmniejszą.

Z kolei jeżeli skurcz wystąpi podczas chodzenia kobieta powinna usiąść. Dużą ulgę w razie wystąpienia skurczów mogą przynieść ćwiczenia oddechowe. Wielu z nich można nauczyć się w szkole rodzenia. Przygotują one mamę na nadejście porodu. W celu złagodzenia objawów można odbyć kąpiel relaksacyjną.

Rozluźnia ona mięśnie brzucha zapewniając ukojenie. Jeżeli żaden z wymienionych sposobów nie pomaga, warto skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Kobiety ciężarne mogą uniknąć uciążliwych i bolesnych skurczów, jeżeli będą unikały nadmiernego wysiłku fizycznego.

Inne sposoby na zmniejszenie częstotliwości pojawienia się skurczów to utrzymywanie prawidłowego nawodnienia organizmu oraz unikanie masowania i dotykania brzucha.

Wymienione czynniki mogą w niektórych przypadkach przyczynić się do wystąpienia skurczów, niemniej nie oznacza to, że eliminując je z codzienności można całkowicie uchronić się przed uciążliwymi dolegliwościami bólowymi opisanymi wyżej. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.