Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie świerzbu polega na stosowaniu odpowiednich środków farmaceutycznych, ale nie tylko. Należy stosować specjalne kąpiele i zmieniać bieliznę.

Ladit 280x336

Wszystkie części garderoby, ręczniki i pościel stosowane podczas choroby należ wyprać, odstawić i nie stosować przez kolejne dwa tygodnie. W przypadku choroby, jaką jest świerzb leczenie bez recepty jest możliwe.

Leczenie świerzbu polega na stosowaniu maści, między innymi permetryny, krotamitonu, albo maści Wilkinsona.  Jeśli chodzi o świerzb leczenie krotamitonem jest najbardziej skuteczne. Działa przeciw świerzbowi i łagodzi świąt. Toksycznie wpływa na świerzbowca ludzkiego -stosuje się go miejscowo.

Przez skórę wchłania się do krążenia ogólnego. Utrzymuje się w organizmie do 30 godzin, po czym jest wydalany z moczem. W przypadku choroby, jaką jest świerzb leczenie może polegać na stosowaniu permetryny. Organiczny związek chemiczny jest toksyczny dla roztoczy wywołujących świerzb i jest składnikiem różnych maści.

Warto wiedzieć, że w przypadku przypadłości, takiej jak świerzb leczenie często opiera się na stosowaniu maści Wilkinsona. Zawiera kwiat siarczany, mydło potasowe, dziegieć sosnowy, węglan wapnia i smalec farmaceutyczny.

Ladit 160x600

Leczenie świerzbu maściami warto wspomagać domowymi sposobami

Według medycyny naturalnej bardzo dobre rezultaty przynosi leczenie świerzbu octem. Należy pokryć octem ciało i dobrze go wmasować.

Ocet zabija dorosłe świerzbowce, larwy i jajeczka. Należy smarować się octem dwa razy dziennie przez dwa tygodnie, albo do momentu, aż skóra przestanie swędzieć. Można też robić okłady z octu w  miejscach występowania wyjątkowo dużych zmian skórnych.

Jeśli chodzi o chorobę, jaką jest świerzb leczenie octem nie jest zbyt przyjemne, ze względu na charakterystyczny zapach oraz uczucie pieczenia skóry. Sposobem na świerzb jest też olej Neem. Należy go aplikować na zainfekowaną skórę. Zawiera on ponad sto silnych składników bioaktywnych zapobiegających powstawaniu pęcherzy.

Bardzo dobrze łagodzą świąd skóry. Można robić okłady z pudru neem. Wystarczy wymieszać go z wodą, aby powstała pasta. Trzeba nakładać ją na objęte świerzbem rejony skóry. Po godzinie wystarczy spłukać preparat wodą. Bardzo dobrze działa także pasta z kurkumy.

Wystarczy nałożyć ją na skórę zainfekowaną świerzbem i pozostawić przez 30 minut. Gdy minie pół godziny, trzeba ją spłukać. pastę wykonuje się z dziesięciu łyżek sproszkowanej kurkumy, szklanki mleka i szklanki mąki. Tajemnicą skuteczności tego preparatu jest warfaryna znajdująca się w kurkumie.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • ocet na świerzb
  • świerzb leczenie bez recepty
  • maść na świerzb bez recepty
  • maść na świerzb
  • świerzb leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.