Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby, takiej jak świnka leczenie ma charakter objawowy. Kuracja dotyczy łagodzenia jej objawów. Konieczne jest też przestrzeganie przez chorego pewnych zasad. Chory powinien unikać wysiłku i dużo odpoczywać, leżąc w łóżku.

Ladit 280x336

Zaleca się również zawijanie obrzękniętej szyi szalikiem, albo innym materiałem, w celu ocieplenia chorego miejsca i ograniczenia dopływu zimnego powietrza do miejsca zmienionego chorobowo. Koniecznie trzeba spożywać posiłki papkowate, letnie i nie zawierające dużej ilości tłuszczu, niepodrażniające śluzówki.

Bardzo ważne jest też przyjmowanie dużej ilości płynów oraz obniżanie temperatury lekami przeciwgorączkowymi. Zwykle stosuje się kwas acetylosalicylowy, czyli popularna aspiryna. Ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Nie należy jej stosować zbyt długo, ponieważ wykazuje działanie przeciwzakrzepowe. Podany doustnie wchłania się z przewodu pokarmowego. Z uwagi na małą rozpiętość między dawką terapeutyczną i toksyczną zaleca się ścisłe przestrzeganie dawkowania leku. Innym lekiem przeciwgorączkowym jest ibuprofen. Należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Przeciwgorączkowe działanie tego leku opiera się na hamowaniu produkcji prostaglandyny. Nie należy stosować go u dzieci poniżej dwunastego roku życia.

Ladit 160x600

Świnka - leczenie tej choroby wymaga czasu

Sam obrzęk jest w stanie zniknąć do trzech dni. Pozostałe objawy znikają do siedmiu dni. Jak każda choroba wirusowa, świnka musi zostać zwalczona przez organizm. Leczenie świnki nie musi trwać do skutku, czyli do całkowitego wyleczenia. Dzięki temu można uniknąć powikłań. Leczenie świnki jest znacznie trudniejsze niż zapobieganie. Chcąc zapobiegać śwince należy zastosować szczepienie przeciw śwince, odrze i różyczce.

Zgodnie z kalendarzem szczepień pierwszą szczepionkę należy podać dziecku między trzynastym a czternastym miesiącem życia dziecka. Drugą dawkę trzeba podać dziesięciolatkowi. Dzięki temu organizm otrzyma odpowiednie przeciwciała, które ochronią go przed zachorowaniem na świnkę w dorosłym wieku.

U osób dorosłych, u których zostanie zdiagnozowana świnka leczenie nie jest tak proste, ponieważ choroba często wywołuje powikłania. Czasami, w przypadku chorób zakaźnych takich, jak świnka leczenie nie przynosi dobrych skutków, bo jest podjęte zbyt późno.

Świnkowe zapalenie jąder należy do rzadkich powikłań świnki. Może prowadzić do niepłodności. Duże znaczenie nabiera profilaktyka świnki, w tym między innymi wspomniane wcześniej szczepienia ochronne.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • yhs-default
  • świnka leczenie
  • świnka u dorosłych
  • leczenie świnki
  • świnka objawy u dorosłych

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.