Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy świńskiej grypy są bardzo podobne do symptomów grypy sezonowej. Główne objawy świńskiej grypy wiążą się z ogólnym osłabieniem, brakiem apetytu i kaszlem.

Ladit 280x336

Osłabienie jest bardzo subiektywnym określeniem. Uczucie osłabienia występujące bez innych objawów nie świadczy o wystąpieniu choroby, ale jest efektem braku wypoczynku.

Najczęściej osłabienie jest skutkiem zbyt aktywnego życia zawodowego i brakiem możliwości odpoczynku. Kaszel jest reakcją odruchową na podrażnienie zakończeń nerwowych znajdujących się w błonie śluzowej wyściełającej górne drogi oddechowe. W efekcie dochodzi do nagłych skurczów ścian klatki piersiowej, w tym zwłaszcza mięśni wydechowych i oskrzeli.

Jednocześnie dochodzi do nagłego wyrzucania powietrza z płuc oraz dróg oddechowych. Kaszel może być wywołany ciałem obcym, które znajduje się w układzie oddechowym.

Przyczyną kaszlu jest także uszkodzenie błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Objaw towarzyszy nie tylko infekcjom wirusowym, ale również bakteryjnej, chociaż zacznie rzadziej.

Świńska grypa objawy ma zwykle związane z suchym, uporczywym kaszlem.

 

Jeżeli kaszel jest mokry, a w drogach oddechowych gromadzi się dużo wydzieliny, to nie jest to świńska grypa. Świńska grypa objawy ma również związane z bardzo wysoką gorączką. Zazwyczaj objawy świńskiej grypy pojawiają się po dziesięciu dniach od kontaktu z zakażoną świnią, albo człowiekiem. Pierwsze objawy świńskiej grypy to bóle mięśni i stawów oraz kichanie.

Ladit 160x600

Kichanie jest reakcją odruchową polegającą na gwałtownym wypuszczeniu powietrza z płuc, w celu oczyszczenia nosa. Należy do głównych symptomów nieżytu nosa i gardła, a także alergii, bądź podrażnienia błony śluzowej nosa. W trakcie kichania krtań zamyka się, a mięśnie brzucha i międzyżebrowe się kurczą powodując wytworzenie się w klatce piersiowej nadciśnienia.

Może wpłynąć chwilowo na rytmikę pracy serca, ale nie jest w stanie jej przerwać. Po otwarciu krtani, dochodzi do wyrzucenia rozpylonych kropelek przez jamę ustną i nos. Kichanie to jeden z głównych symptomów, jakimi przejawia się świńska grypa. Objawy grypy sezonowej trudno odróżnić od zakażenia świńską grypą. Konieczne jest wykonanie odpowiednich badań, aby postawić ostateczną diagnozę.

Najlepszą i najbardziej skuteczną metodą zapobiegania zarażeniu się świńską grypą jest restrykcyjne przestrzeganie zasad higieny. Należy myć często ręce w ciepłej wodzie, przez minimum trzydzieści sekund.

Można odkażać je za pomocą preparatów z zawartością alkoholu. Kontakty z ludźmi należy ograniczyć do minimum. Wszystkie przedmioty, których używał chory, muszą zostać odkażone. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.