Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jeśli chodzi o guzek, jakim jest tłuszczak leczenie polega na usunięciu zmian. W większości przypadków zmiany nie wymagają interwencji, po nie powodują dyskomfortu. Z reguły są usuwane z przyczyn kosmetycznych.

Ladit 280x336

Terapia może mieć charakter chirurgiczny lub niechirurgiczny. Leczenie tłuszczaka nie zawsze jest konieczne, ale lepiej interweniować, zanim zmiany przybiorą większe rozmiary. W przypadku, gdy pojawi się tłuszczak leczenie niechirurgiczne polega na wstrzykiwaniu sterydów lub liposukcji.

Leczenie tłuszczaka za pomocą sterydów jest skuteczne, ale wymaga czasu. Zastrzyki są wstrzykiwane bezpośrednio w tłuszczaki. Substancja powoduje kurczenie się guzka, ale nie powoduje jego całkowitego usunięcia. Zastrzyki należy podawać kilkakrotnie, mniej więcej co miesiąc.

Żeby zaobserwować pierwsze rezultaty, trzeba poczekać do kilku tygodni. Steroidy są organicznymi związkami chemicznymi zwanymi również lipidami. Ich wspólną cechą jest występowanie steranu. Mają działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne i przeciwalergiczne. Znacząco wpływają na gospodarkę białkową, tłuszczową i węglowodanową organizmu. Mają również wpływ na gospodarkę wodno - elektrolitową ciała człowieka.

Ladit 160x600

Inny sposób na leczenie tłuszczaka to liposukcja

Jej zaletą jest uniknięcie blizn. Pacjent zostaje miejscowo znieczulany. Igła przekłuwa narośl i odsysa tkankę tłuszczową. Okres rekonwalescencji po zabiegu jest szybka i bezbolesna. Niemniej jednak nie zawsze ta metoda jest skuteczna, dlatego chirurdzy stosują ją dość rzadko. Liposukcja jest kosmetyczną operacją, która polega na usunięciu tłuszczu z różnych miejsc ludzkiego ciała. Zabieg jest przeprowadzony zwykle w znieczuleniu miejscowym.

Bezpieczna operacja uwzględnia nie tylko ilość jednorazowo odessanej tkanki tłuszczowej, lecz również wybór sposobu znieczulenia i ogólny stan zdrowia pacjenta. Bardzo ważne jest to, aby cieszył się dobrą kondycją zdrowotną i był wolny od nałogów.

Gdy pojawi się tłuszczak leczenie chirurgiczne jest stosowane najczęściej. Operacyjne usunięcie jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy tłuszczak został zainfekowany, wydziela ropę, jest bolesny i utrudnia ruchy. Chirurgiczne usuwanie tłuszczaków jest prostą procedurą. Przed zabiegiem podaje się mu znieczulenie miejscowe. Następnie chirurg nacina skórę i usuwa tkankę. Procedura nie trwa dłużej niż 20 minut. Po mniej więcej 90 minutach pacjent może wrócić do domu.

Należy zaznaczyć, że operacyjne usuwanie tłuszczaków jest prostym zabiegiem, chyba że doszło do wrośnięcia tłuszczaka. Są to rzadkie przypadki. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.