Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy utraty przytomności są związane z brakiem świadomości i kontaktu ze światem zewnętrznym. Utrata przytomności objawy ma związane z zaburzeniem ukrwienia mózgu.

Ladit 280x336

Objawy utraty przytomności mogą być też związane z zaburzeniami wewnętrznymi i urazami mechanicznymi.

Objawy utraty przytomności są powiązane z krwawieniami. Utrata przytomności różni się od omdlenia.

Utrata przytomności powinna być różnicowana z krótkotrwałymi omdleniami. W przeciwieństwie do nich utrata przytomności trwa dłużej niż 5 minut.

Objawy utraty przytomności mogą pojawić się w wyniku urazu głowy.

Może on spowodować bezpośrednie uszkodzenie tkanki mózgowej poprzez cios lub uraz oraz wzrost ciśnienia śródczaszkowego w wyniku obrzęku mózgu bądź krwawienia.

Utrata przytomności objawy może mieć też związane z niedostatkiem tlenu w mózgu. Dochodzi do niego w kilku sytuacjach, w tym w przypadku zmniejszonej zawartości tlenu we wdychanym powietrzu oraz w razie zatkania dróg oddechowych, zaburzenia transportu tlenu przez krew, a także innych zaburzeń oddechowych.

Zaburzenia przemiany materii również mogą doprowadzić do utraty przytomności.

Należą do niej czynności wątroby i nerek oraz zbyt wysokie bądź zbyt niskie stężenie glukozy we krwi.

Ladit 160x600

Zatrucia i napady skurczowe pochodzenia mózgowego także mogą doprowadzić do padaczki i skurczów gorączkowych. Ponadto do utraty przytomności może dojść w wyniku działania prądu elektrycznego i udaru mózgu. Zator, który polega na braku tlenu w mózgu, albo wylewie również prowadzi do utraty przytomności.

Nadmierne ochłodzenie organizmu w wyniku przebywania w niskich temperaturach.

Dochodzi też ogólne wyczerpanie organizmu i substancje chemiczne oraz wstrząsy.

Utrata przytomności może doprowadzić do niedrożności dróg oddechowych.

W jej wyniku dochodzi do opadania nagłośni i języka do tylnej ściany gardła. Poza tym istnieje ryzyko zalania dróg oddechowych treścią żołądkową i śliną. Osoba, która straciła przytomność nie reaguje na pytania, ani nie odpowiada na głośne wołanie. Nie można nawiązać z nią kontaktu słownego.

Osoba, która straciła przytomność nie reaguje prawidłowo na bodźce mechaniczne i posiada bardzo wiotkie mięśnie.

Stopień utraty przytomności należy ocenić według skali Glasgow zwanej w skrócie GCS. Przytomność może też zostać oceniona poprzez wykonanie badania neurologicznego i sprawdzenie reakcji chorego na bodźce i polecenia.

Jeżeli chory jest w pełni przytomny poprawnie odpowiada na pytania. W przypadku, gdy poszkodowany reaguje na głośniejsze zawołania, albo silne bodźce występuje płytkie zaburzenie przytomności.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • objawy chorób układu nerwowego u zwierząt
  • wirusowe choroby ukladu nerwowego

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.