Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy włośnicy są w dużej mierze zależne od stopnia inwazji oraz charakteryzują się występowaniem wysokiej gorączki. Inne objawy włośnicy to bolesność mięśni, bóle brzucha i biegunka.

Ladit 280x336

Charakterystyczne objawy włośnicy są związane z obrzękiem twarzy, co wynika z reakcji alergicznej. Leukocytoza jest kolejnym symptomem, którym objawia się włośnica. Objawy są związane ze zwiększoną liczbą białych krwinek w morfologii krwi obwodowej.

Na ilość leukocytów we krwi składają się neutrofile, bazofile i eozynofile, a także limfocyty i monocyty. Eozynofilia jest również symptomem występującym w przebiegu schorzenia, takiego jak włośnica. Objawy wiążą się ze zwiększeniem się liczby eozynofilów w rozmazie krwi.

W przypadku choroby, takiej jak włośnica, objawy nie są tak groźne, jak powikłania, które mogą wystąpić w razie źle prowadzonego leczenia lub zbyt późno podjętej terapii.

Jednym z możliwych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego. Proces zapalny toczy się w warstwie mięśniowej serca. Najczęściej jest spowodowany infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi.

W rezultacie rozwoju choroby chory odczuwa ból w klatce piersiowej.

 

Pojawiają się również szybko narastające objawy niewydolności serca. Może dojść do nagłej śmierci sercowej. Chory może odczuwać uczucie kołatania serca, co jest spowodowane zaburzeniami rytmu serca.

Ladit 160x600

Może towarzyszyć temu gorączka. Innym symptomem jest zastoinowa niewydolność serca, która prowadzi do obrzęków oraz duszności. Przyczynia się też do przekrwienia wątroby.

Kolejnym powikłaniem jest zapalenie płuc, które jest rozwijającym się stanem zapalnym miąższu płucnego. W przebiegu choroby występują liczne objawy związane z osłabieniem i bólami mięśni.

Towarzyszą temu dreszcze, zlewne poty i nagła wysoka gorączka, która może utrzymywać się przez tydzień. Najpierw chory cierpi na uciążliwy suchy kaszel, który z czasem przekształca się w kaszel mokry, który charakteryzuje się odkrztuszaniem śluzowej bądź ropnej wydzieliny. Przy oddychaniu chory odczuwa ból klatki piersiowej oraz duszności o różnym stopniu nasilenia. Może wystąpić krwioplucie.

Podczas badania lekarskiego, a dokładniej mówiąc w trakcie osłuchiwania klatki piersiowej, słychać szmer oskrzelowy, albo szmer pęcherzykowy zaostrzony. Początkowo występują tak zwane trzeszczenia, a w miarę rozwoju choroby pojawiają się rzężenia drobnobańkowe i średniobańkowe, furczenia i dźwięczne świsty.

Ostatnim z możliwych powikłań jest zapalenie mózgu, które polega na zakażeniu ośrodkowego układu nerwowego. Proces chorobowy obejmuje mózg, ale może toczyć się także w oponach mózgowia.

Obraz kliniczny choroby obejmuje zaburzenia świadomości i gorączkę, a także bóle głowy, wymioty i nudności oraz senność i niedowład połowiczy. Inne symptomy zapalenia mózgu są związane z atakami padaczkowymi, bólami mięśni oraz objawami ogniskowymi.

Nieleczone zapalenie mózgu prowadzi do trwałego uszkodzenia tego narządu i do zgonu. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.