Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

wstrząs mózgu leczenieLeczenie wstrząsu mózgu ma charakter objawowy. Polega przede wszystkim na ograniczeniu symptomów za pomocą odpowiednich leków, aby choroba miała łagodniejszy i mniej uciążliwy przebieg.

Leczenie wstrząsu mózgu wymaga zastosowania środków przeciwbólowych, które zniwelują ból głowy, a także środków przeciwwymiotnych, dzięki którym wymioty i nudności nie będą stanowiły problemu. Leczenie wstrząsu mózgu wymaga pozostawania w pozycji leżącej ze względu na występowanie zawrotów głowy.

Chory może też zażywać leki, które zapobiegałyby zwrotom głowy. W przypadku, gdy występuje lekki wstrząs mózgu, leczenie polega przede wszystkim na stosowaniu środków przeciwbólowych i przeciwwymiotnych, ponieważ inne objawy zwykle nie występują. Jeśli zostanie zdiagnozowany wstrząs mózgu, leczenie powinno polegać przede wszystkim na odpoczynku.

Chory powinien mieć zapewniony spokój i nie powinien nadwyrężać wzroku. W przypadku, gdy występuje wstrząs mózgu, leczenie zwykle trwa do momentu samoistnego ustąpienia objawów. Stan jakim, jest wstrząs mózgu leczenie ma niezbyt długotrwałe, w porównaniu z innymi chorobami. Symptomy zwykle ustępują po kilku dniach. Najdłużej może utrzymywać się ból głowy.

Leki przeciwwymiotne są skutecznymi środkami przeciw wymiotom i nudnościom. Najczęściej stosuje się je w leczeniu choroby lokomocyjnej, a także niepożądanego działania chemioterapii, opioidowych środków znieczulających i ogólnego znieczulenia.

Wymioty powstają w rezultacie pobudzenia ośrodków wymiotnych tworu siatkowatego w rdzeniu przedłużonym.

 

Pobudzenie może pochodzić z aparatu przedsionkowego ucha, jelit, ośrodka chemowrażliwego lub żołądka. Odruch wymiotny można także wywołać poprzez mechaniczne podrażnienie podniebienia miękkiego. W przebiegu kamicy żółciowej i nerkowej wymioty są reakcją odruchową na bóle trzewne.

W uruchamianiu odruchu wymiotnego uczestniczą cztery główne substancje, takie jak acetylocholina, serotonina, dopamina i histamina. Leki przeciwwymiotne są natomiast środkami określanymi antagonistami receptorów wymienionych wyżej związków.

Leki, o których mowa tworzą bardzo zróżnicowaną grupę leków przeciwwymiotnych, obejmującą antagonistów receptorów serotoninowych i dopaminergicznych, leki przeciwhistaminowe, cholinolityki, glikokortykosteroidy, benzodiazepiny i kannabinoidy. W przypadku wstrząśnienia mózgu stosuje się cholinolityki, do których należy skopolamina.

Jest ona bardzo skuteczna w leczeniu wymiotów pochodzenia błędnikowego. Należy do najsilniejszych dostępnych środków zapobiegających chorobie lokomocyjnej. Nie stosuje się jej powszechnie ze względu na szereg działań niepożądanych.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • wstrząs mózgu leczenie
  • leczenie wstrząsu mózgu
  • objawy wstrzasu mozgu
  • wstrząs mózgu leczenie domowe
  • wstrzas mozgu

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.