Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Lekki wstrząs mózgu objawy ma związane przede wszystkim z bólami głowy i bradykardią. Objawy wstrząsu mózgu obejmują z reguły utratę przytomności i zaburzenia równowagi. Inne objawy wstrząsu mózgu to nudności i wymioty.

Ladit 280x336

U osób, u których zdiagnozowano ten stan chorobowy zaobserwowano także takie objawy wstrząsu mózgu, jak niepamięć wsteczna, czyli innymi słowy amnezja. Są to najlepiej charakteryzujące wstrząs mózgu objawy.

Leczenie polega głównie na leżeniu przez parę dni, bez wstawania. Zalecana jest hospitalizacja. Po paru dniach można stwierdzić, jaki jest stan urazu. Utrata przytomności to jeden z symptomów, jakimi odznacza się wstrząs mózgu.

Objawy związane z utratą przytomności dotyczą stanu zaburzenia świadomości. Chory nie reaguje na żadne bodźce z zewnątrz. Nie wykazuje żadnej reakcji na polecenia, ani też na silne bodźce bólowe. Główne przyczyny utraty przytomności to zaburzenia ukrwienia mózgu i regulacji cieplnej.

W przypadku, gdy wystąpił wstrząs mózgu objawy utraty przytomności są spowodowane urazem mechanicznym.

 

Wstrząs mózgu objawy ma również związane z niepamięcią wsteczną. jest to forma amnezji polegająca na utracie pamięci w odniesieniu do zdarzeń, jakich dana osoba była świadkiem.
Wymioty są kolejnym symptomem, obok utraty przytomności, świadczącym o wstrząśnieniu mózgu.

Ladit 160x600

Wymioty polegają na gwałtownym wyrzucie treści pokarmowej na zewnątrz z żołądka. Wymioty mogą być obronnym odruchem organizmu, ale z reguły są objawem chorobowym, mającym swe źródło w innym układzie niż pokarmowy. Są bardzo ważnym i dość często spotykanym w praktyce klinicznej symptomem.

Towarzyszą wielu chorobom o różnym podłożu. Wymioty są konsekwencją  pobudzenia ośrodków wymiotnych, spośród których najważniejszy znajduje się w grzbietowej części tworu siatkowatego, a dokładniej mówiąc w rdzeniu przedłużonym. Bardzo często wymioty są poprzedzone nudnościami. Nudności są nieprzyjemnym i niebolesnym odczuciem silnej potrzeby zwymiotowania.

Nudnościom mogą towarzyszyć tachykardia, ślinotok, potliwość i zblednięcie skóry. Zwykle poprzedzają wymioty i odruchy wymiotne. Zdarzają się jednak przypadki, że nudności występują jako samoistny objaw nieprowadzący do wymiotów.

Nudności mogą mieć charakter odruchu obronnego organizmu, podobnie jak wymioty. Mogą także towarzyszyć wczesnej fazie ciąży. Występują w przebiegu infekcji wirusowej, a także jako działanie uboczne wielu leków. Nudności stanowią również jeden z symptomów przedawkowania używek.

Mogą pojawić się jako efekt nadużycia alkoholu, albo skutek przejedzenia, np. słodyczami. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.