Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie wszawicy zależy od jej rodzaju. Leczenie wszawicy głowowej polega na skróceniu włosów. Następnie należy zająć się wyczesywaniem gnid.

Ladit 280x336

Leczenie wszawicy głowowej może odbywać się również z zastosowaniem środków farmakologicznych. Do wyboru są środki  przygotowane na bazie ziół, a także środki chemiczne przygotowane na bazie roztworu dimetikonu i cyklometikonu.

Działają w ten sposób, że uniemożliwiają wszom oddychanie i rozmnażanie. Należy dodać, że są to środki, które można stosować także w leczeniu małych dzieci i alergików.
W przypadku, gdy pojawia się odzieżowa wszawica, leczenie polega również na zastosowaniu stosownych preparatów.

Dodatkowo należy także wyprać pościel i odzież, aby pozbyć się ich całkowicie i zapobiec nawrotowi choroby. Jeżeli zostanie zdiagnozowana łonowa wszawica, leczenie należy skonsultować z dermatologiem. Dermatolog przepisze odpowiednie preparaty.

Najczęściej maści i żele pomagają wyleczyć chorobę, jaką jest łonowa wszawica.

 

Leczenie powinno objąć także partnera zakażonej osoby. Wszystkie rzeczy, które miały kontakt z pasożytem muszą zostać w odpowiedni sposób odkażone.
Dimetikon jest gęstą, bezbarwną i przezroczystą cieczą, nazywaną również olejem silikonowym i silolem. Dimetikon posiada właściwości oleofobowe, lipofobowe i hydrofobowe.

Ladit 160x600

Charakteryzuje się także dużą trwałością fizykochemiczną oraz jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Należy do mało reaktywnych substancji. Działa osłaniająco wobec tkanek zabezpieczając skórę i błony śluzowe przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Nie wykazuje drażniącego działania i można stosować go po wyjałowieniu również na skórę uszkodzoną i na gałkę oczną.

Gdy zostaje wprowadzony do ustroju, zachowuje fizjologiczną obojętność. Nie działa toksycznie. Dimetikon stosuje się między innymi w leczeniu oparzeń, a także oparzeń gałki ocznej, ubytków ziarninujących i owrzodzeń.
Cyklometikon jest bezbarwną, płynną i bezwonną mieszaniną silikonów.

Jest bardzo przydatny i uniwersalny. Stosuje się go jako bazę, albo składnik bazy w kosmetykach oraz produktach pielęgnacyjnych do ciała. W cyklometikonie rozpuszcza się większość składników rozpuszczalnych w tłuszczach. Nie posiada on właściwości nawilżających i leczniczych. Nie wchłania się również w skórę, ponieważ jego cząsteczki są zbyt duże.

Znalazł zastosowanie w produkcji preparatów dermatologicznych i kosmetycznych. Sprawia, że preparaty są mniej tłuste i dobrze rozprowadzają się na pielęgnowanej powierzchni, na przykład na skórze, albo na strukturze włosa.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • wszawica u dzieci

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.