Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie wypadania macicy i pochwy może polegać na zastosowaniu pessarium. Jest to mały krążek o pierścieniowatym kształcie, który jest wykonany z silikonu medycznego.

Ladit 280x336

Leczenie wypadania macicy i pochwy za jego pomocą polega na włożeniu pessarium do pochwy. Stosuje się go również w celu zapobiegania przedwczesnemu porodowi. Można umieścić go na stałe lub tymczasowo.

Operacyjne leczenie wypadania macicy i pochwy opiera się na wykonaniu zabiegów umożliwiających skorygowanie aparatu wieszadłowego lub podporowego. Obecnie stosuje się kilka technik umożliwiających przeprowadzenie tego typu operacji.

Operacyjne leczenie wypadania macicy można wykonać z dostępu pochwowego i brzusznego. Jeśli występuje mniej zaawansowane wypadanie macicy i pochwy, leczenie ma charakter zachowawczy.

Gdy występuje wczesne wypadanie macicy i pochwy, leczenie polega na terapii estrogenami w formie maści i globulek. Umożliwiają poprawę jakości tkanki łącznej dna miednicy, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku, gdy kobieta po menopauzie cierpi na wypadanie macicy i pochwy.

Ladit 160x600

Leczenie wymaga również zastosowania ćwiczeń mięśni dna miednicy.

 

W przypadku, gdy występuje wypadanie macicy, leczenie może polegać również na stosowaniu metod fizjoterapeutycznych w formie elektrostymulacji. U kobiet cierpiących na wypadanie pochwy leczenie za pomocą fizjoterapii ma charakter wspomagający terapię farmakologiczną.

W leczeniu schorzenia, o którym mowa, dużą rolę odgrywają estrogeny, zwane hormonami pęcherzykowymi. Płciowe, sterydowe hormony żeńskie są wydzielane przede wszystkim przez jajniki, a także przez korę nadnerczy.

Estrogeny są odpowiedzialne za tworzenie drugorzędowych cech płciowych. Estrogeny i progesteron przygotowują błonę śluzową macicy do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej.

Estrogeny są stosowane w leczeniu niewydolności jajników, a także zaburzeń okresu menopauzy i zahamowania laktacji. Wykorzystuje się je do produkcji hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

Do grona estrogenów zalicza się estradiol, estron i estriol. Estradiol jest sterydowym hormonem płciowym odpowiedzialnym za rozwój żeńskich narządów rozrodczych. Jego zadaniem jest regulowanie cyklu płciowego oraz wpływa na zachowanie seksualne.

Odpowiada za rozrost błony śluzowej macicy. Estron jest steroidowym estrogenem o działaniu podobnym do estradiolu. Estriol jest hormonem, którego stężenie w organizmie wzrasta w ciąży. Produkcja estriolu wzmaga się w miarę dojrzewania płodu.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • wypadanie macicy leczenie ziołami
  • wypadanie macicy leczenie

  2 komentarze do “Wypadanie macicy i pochwy leczenie”

  1. Ja zastosowałam Pessary Portia w przypadku obniżenia macicy. Dzięki nim odczułam ulgę bardzo szybko, a higiena też nie jest dla mnie uciążliwa.

     
  2. Moja siostra miała niestety problem z wypadaniem narządow rodnych i trafiła na pessaroterapie. Nosi pessar już ponad 2 lata i może prowadzić normalny, aktywny tryb życia. Szkoda tylko, że w Polsce jest wciąż mało informacji na temat pessarów i w większości przypadków trzeba tych informacji szukać na anglojęzycznych stronach.

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.