Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Chore dziąsła krwawią, są czerwone lub sine. Mogą zmieniać kształt w nieznaczny sposób. Wówczas ich powierzchnia staje się szklista i napięta. W tym artykule zostanie opisane, jak leczyć zapalenie dziąseł.

Ladit 280x336

Gdy dostrzeże się u siebie symptomy tego schorzenia należy pamiętać przede wszystkim o prawidłowej higienie jamy ustnej. Niewłaściwa higiena jest główną przyczyną, powodującą zapalenie dziąseł. Jak leczyć i zapobiegać temu schorzeniu?

To bardzo proste. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Należy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, szczotkując je pod kątem 45 stopni i ruchami okrężnymi. Po drugie, bardzo ważne jest nitkowanie zębów i wybranie dobrej szczoteczki.

Aby wspomóc leczenie zapalenia dziąseł, należy używać pasty do zębów przeznaczonej specjalnie dla osób z paradontozą, albo ziołowej. Należy także używać antyseptycznego i przeciwzapalnego płynu do płukania ust. Chcąc wspomóc leczenie zapalenia dziąseł można również wykorzystać płukanki z naparów ziołowych.

Najlepiej działają liście porzeczki, szałwia i rumianek na zapalenie dziąseł. Leczenie tą metodą polega na pędzlowaniu miejsc zapalnych olejkami eterycznymi. Takie zabiegi wspomagają terapię choroby, takie jak zapalenie dziąseł.

Leczenie powinno polegać na zastosowaniu olejków eterycznych z drzewka szałwiowego, mirry, albo drzewka herbacianego.

Ladit 160x600

 

Mają one najbardziej korzystny wpływ. Należy także pamiętać o tym, aby zastosować patyczki higieniczne i nakładać olejki miejscowo, punktami. Spożywanie pokarmów bogatych w witaminę C także wspomaga leczenie zapalenia dziąseł, ponieważ witamina C hamuje krwawienie i wspiera zwalczanie infekcji.

Należy zgłosić się do lekarza, ponieważ niekiedy podanie leku lub antybiotyku jest niezbędne, aby możliwe było wyleczenie choroby, takiej jak zapalenie dziąseł. Leczenie jest wówczas skuteczne. Poza tym stomatolog usuwa z zębów złogi kamienia nazębnego, koryguje zwisające wypełnienia i źle wykonane korony protetyczne.

Dzięki temu chory będzie mógł w pełni zachować higienę jamy ustnej. Kamień nazębny jest usuwany za pomocą aparatu ultradźwiękowego, albo ręcznie.

Kamień nazębny jest zmineralizowaną płytką nazębną, której powstawanie rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego mycia zębów. Stąd też, aby zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego, trzeba myć zęby dwa razy w ciągu dnia.

Kamień nazębny jest złożony z substancji zawartych w ślinie, a także z bakterii próchnicotwórczych i ich produktów metabolicznych. Kamień nazębny jest też współtworzony przez złuszczone komórki nabłonka, resztki pożywienia, wapnia i fosforu.

Należy dodać, że do usunięcia kamienia nazębnego potrzebne są piezoelektryczne lub magnetostrykcyjne metody ultradźwiękowe. Nie można usunąć go za pomocą szczoteczki do zębów, ani nici dentystycznej.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • martwica dziąsła objawy
  • martwica dziasla czym plukac

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.