Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zapalenie gardła objawy ma związane przede wszystkim z obrzękiem i zaczerwienieniem błony śluzowej. Towarzyszy im silny ból gardła.

Ladit 280x336

Najczęściej zapalenie gardła objawy ma związane z bólem przybierającym postać uczucia pieczenia i drapania, czasami kłucia, zwłaszcza przy połykaniu. Trudności podczas przełykania płynów i pokarmów to główne objawy zapalenia gardła, sygnalizujące choremu, że trzeba zgłosić się do lekarza.

Zapalenie gardła objawy może mieć związane z gorączką. Gorączka jako jeden z mechanizmów obronnych organizmu towarzyszy każdej chorobie, która jest wywołana grzybami, bakteriami, albo wirusami.

Jeżeli przewyższa 37 stopni Celsjusza, należy podawać choremu środki przeciwgorączkowe. Szczególnie szkodliwa jest gorączka powyżej 39 stopni Celsjusza. Prowadzi do znacznego osłabienia i zmęczenia organizmu. W przypadku infekcji wirusowej temperatura jest podniesiona nieznacznie. W przypadku bakteryjnego zapalenia gardła gorączka jest wysoka, sięga około 38 stopni Celsjusza. Bardzo rzadko objawy zapalenia gardła obejmują objawy nieżytu spojówek.

Zapalenie gardła u dzieci objawy może mieć zaś związane z obrzmieniem szyjnych węzłów chłonnych.

 

Mówi się wówczas o cięższym przebiegu choroby. Węzły chłonne zwane również limfatycznymi są licznie występującymi strukturami, które znajdują się na przebiegu naczyń limfatycznych. Podstawową funkcją węzłów chłonnych jest filtrowanie limfy, a także wytwarzanie przeciwciał.

Ladit 160x600

Należą do głównych elementów układu immunologicznego, ponieważ skutecznie likwidują drobnoustroje przenikające do organizmu. Węzły chłonne są otoczone specjalną torebką łącznotkankową, pod którą znajduje się zatoka brzeżna.

W każdym z węzłów można zaobserwować część wklęsłą i wypukłą, przez które przenika limfa. Węzły limfatyczne są zlokalizowane w różnych częściach ciała, nie tylko w szyi. W zależności od lokalizacji, różnią się między sobą kształtem i wielkością. Przepływ limfy jest prawie taki sam w przypadku wszystkich węzłów limfatycznych.

Limfa wnika przez otoczką, przechodząc do tak zwanej zatoki brzeżnej, a następnie przenika przez zatoki promieniste i rdzenne, przechodząc do naczyń odprowadzających. Objawy zapalenia gardła spowodowanego nadkażeniem bakteryjnym są silniejsze.

Przejawiają się w postaci dreszczy i wysokiej gorączki. Po tylnej ścianie gardła spływa treść ropna, która może przenosić zakażenie do oskrzeli. Oskrzela stanowią jeden z elementów układu oddechowego. Jest to zespół rozgałęziających się rurek, które pełnią funkcję doprowadzania i odprowadzania powietrza z płuc. Ścianki oskrzeli są wyścielone błoną śluzową. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.