Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

W przypadku choroby, takiej jak zapalenie krtani objawy obejmują chrypkę i uczucie łaskotanie gardła.

Ladit 280x336

Chory ma słaby głos lub traci go. Odczuwa ból gardła, któremu towarzyszy stan zapalny. Uciążliwe jest uczucie suchości w gardle oraz suchy kaszel. Zapalenie krtani objawy ma uciążliwe, prowadzące do uszkodzenia strun głosowe.

Jeżeli dziecko ma głośny, piskliwy oddech, a także ślini się więcej niż zwykle to warto skontaktować się z lekarzem. Inne niepokojące objawy to problemy z połykaniem i oddychaniem. Trzeba natychmiast udać się do lekarza, jeżeli dziecko ma gorączkę sięgającą więcej niż 39 stopni Celsjusza są to główne objawy wskazujące na zapalenie gardła i dróg oddechowych pod krtanią.

Trudne objawy wymagają pomocy medycznej. Mogą jednak wskazywać na zapalenie tkanki, która pokrywa tchawice, co jest niebezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapalenie krtani objawy ma związane z infekcjami wirusowymi, nadużywaniem głosu i zakażeniami bakteryjnymi.

Przewlekłe zapalenie krtani trwa dłużej niż trzy tygodnie. Może być spowodowane zmęczeniem wokalnym i pojawieniem się narośli na strunach głosowych. Inne przyczyny przewlekłego zapalenia krtani to rak, zmęczenie strun głosowych i zakażenie niektórymi pasożytami.

Ladit 160x600

Objawy zapalenia krtani są podstawą do postawienia diagnozy.

 

Najczęstsze objawy zapalenia krtani to zmiana głosu i chrypka. Zapalenie krtani u dziecka objawy ma bardzo podobne. U osób, u których występuje przewlekła chrypka konieczne jest wykonanie badania strun głosowych. Wówczas można skierować pacjenta do specjalisty.

Techniki, które stosuje się w rozpoznaniu opisywanej choroby. Jedną z nich laryngoskopia. Polega na wizualnym badania strun głosowych, za pomocą światła i małego lusterka, które pozwala na obejrzenie tylnej części gardła.

Drugą metodą jest światłowodowa laryngoskopia. Wykonuje się ja za pomocą cienkiej, elastycznej rurki zwanej endoskopem z maleńkim aparatem wkładanym przez usta lub nos do tylnej części gardła. Później lekarz obserwuje ruch strun głosowych podczas, gdy pacjent mówi.

Ostatnią z metod jest biopsja, którą stosuje się tylko wtedy, gdy lekarz dostrzega podejrzany obszar. Biopsja polega na pobraniu próbki tkanki do badania pod mikroskopem. Jest wykonywana bardzo rzadko, zwykle w przypadku, gdy objawy zapalenia krtani były przez długi czas ignorowane.

Biopsja jest często zalecana u pacjentów, którzy cierpią na przewlekłe zapalenie krtani spowodowane nałogowym paleniem tytoniu. Pozwala stwierdzić, czy zapaleniu nie towarzyszą żadne zmiany nowotworowe.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • chrypka i ślinienie u niemowlaka
  • niemowlę traci głos

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.