Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Badanie elektrokardiograficzne (EKG), a także podniesiony poziom CRP, OB i IgM pozwalają potwierdzić, że chory cierpi na zapalenie mięśnia sercowego.

Ladit 280x336

Leczenie jest dobierane w zależności od stopnia uszkodzenia mięśnia sercowego.  Należy dodać, że diagnostyka jest bardzo złożona, jeżeli występuje zapalenie mięśnia sercowego. Leczenie jest rozpoczęte natychmiast po postawieniu ostatecznej diagnozy, ale lekarz zwykle zleca jeszcze badania dodatkowe, między innymi histopatologiczne.

Pobiera się wycinek wsierdzia i mięśnia sercowego, który następnie zostaje poddany badaniu. Od niedawna stosuje się metodę sercowego rezonansu magnetycznego, która jest bardzo pomocna w zdiagnozowaniu choroby, takiej jak zapalenie mięśnia sercowego.

Leczenie zapalenia spowodowanego infekcją bakteryjną opiera się na stosowaniu antybiotyków. Leczenie zapalenia mięśnia sercowego obejmuje zwykle łagodzenie objawów. Na przykład, w przypadku wirusowego zapalenia mięśnia sercowego jest to jedyny sposób terapii.

Stosuje się wówczas diuretyki. Leczenie zapalenia mięśnia sercowego może zamiast diuretyków uwzględniać także leki działające inotropowo dodatnio. Nie stosuje się natomiast niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Ladit 160x600

Inhibitory ACE są stosowane wówczas, gdy leczenie zapalenia mięśnia sercowego jest skupione głównie na procesie gojenia.

 
Serce człowieka jest centralnym narządem układu krwionośnego, leżącym w klatce piersiowej, a dokładniej mówiąc w śródpiersiu środkowym, we wnętrzu worka osierdziowego. Serce funkcjonuje podobnie jak pompa zalewowo - tłocząca.

Do jego głównych zadań należy utrzymanie przepływu krwi przez tkanki. Serce człowieka jest zbudowane z dwóch przedsionków i dwóch komór. Prawy przedsionek zbiera krew z całego organizmu. Krew z niego przechodzi do prawej komory tłoczącej dalej krew do płuc za pośrednictwem pnia płucnego.

Krew wpływa potem z płuc do lewego przedsionka, skąd zostaje przetoczona do lewej komory tłoczącej krew do tkanek obwodowych. Schorzenia serca mogą być podzielone na nabyte i wrodzone. Wśród wad wrodzonych można wyróżnić nieprawidłowości budowy serca, a także dużych naczyń powstałych w życiu płodowym.

Najczęściej występujące nabyte schorzenia to wady zastawkowe i omówione wyżej zapalenie mięśnia sercowego. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.