Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jest to określenie ogólne, obejmujące kilka schorzeń, które ma możliwość rozpoznać wyłącznie lekarz nefrolog.

Ladit 280x336

Do najważniejszych należą: zapalenie nerek kłębkowe, od-miedniczkowe i toksyczne o przebiegu ostrym, podostrym albo przewlekłym.

Objawami postępującego zapalenia nerek (Nephritis) są zmiany w częstotliwości oddawania moczu oraz narastająca bolesność, bóle w okolicy lędźwiowej, nudności, ogólne osłabienie , a oprócz tego zmiany w składzie moczu (obecność białka, krwinek czerwonych i białych, wałeczków i bakterii).

W przypadkach ostrych i podostrych wykorzystuje się tylko leczenie szpitalne, jednakże chłopcy i dziewczęta w stanie przewlekłym mogą być leczone w lokalu mieszkalnego. Niekiedy początkowe objawy zapalenia nerek są nieprosto dostrzegalne, a lekceważenie ich może mieć przykre następstwa.

Zioła posiadają tu znaczenie pomocnicze i uzupełniające. W przypadkach ostrych i podostrych o ich zastosowaniu decyduje lekarz. W przypadkach przewlekłych oraz gdy spostrzeże się pierwsze objawy choroby, zioła mogą przynieść znaczną ulgę i pomoc.

Ladit 160x600

Ziele nawłoci              (Hb. Solidaginis)      100,0
Ziele krwawnika         (Hb. Millefolii)           100,0
Ziele skrzypu            (Hb. Eąuiseti)           100,0
Ziele drapacza          (Hb. Cnici bened.)       50,0
Ziele połonicznika     (Hb. Herniariae)           50,0
Korzeń omanu          (Rad.Inulae)                50,0
Kwiat wrzosu           (Flos Callunae)            50,0

Zalecenia praktyczne Zapalenie nerek (Nephritis):

1.    Udać się do lekarza przy początkowych objawach choroby.
2.    Pić odwar ze słomy owsianej (garść pociętej na sieczkę słomy zalać w naczyniu 3 szklankami wody i bez przykrywania gotować na małym ogniu 20 min., przecedzić do termosu i pić w 3 porcjach w ciągu dnia), gdy wydalanie moczu jest zbyt niezbyt duże.
3.    Stosować Urosan (odwar z 2 łyżek ziół na 2 1/2 szklanki wody pić porcjami w ciągu dnia) , a dodatkowo granulat Urogran (1/2-1 łyżeczka do herbaty, popić 1/2 szklanki płynu 2-3 razy dziennie między posiłkami).Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • kłębuszkowe zapalenie nerek leczenie ziołami
  • ziola na zapalenie nerek

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.