Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy zapalenia nerek wiążą się z parciem na pęcherz moczowy, z pieczeniem i bólem przy oddawaniu moczu. Objawy zapalenia nerek są związane także z występowaniem gorączki od 37 - 38 stopni i wyższej.

Ladit 280x336

Objawy zapalenia nerek wiążą się też z nudnościami, dreszczami i wymiotami. Zapalenie nerek objawy ma związane z występowaniem moczu z domieszką krwi lub kłaczkami, a także z leukocyturią.

Poza tym, zapalenie nerek objawy miewa związane z osłabieniem i bólami głowy. Zapalenie nerek  objawy może mieć również związane z występowaniem nadciśnienia tętniczego, osłabienia i bólu w okolicy lędźwiowej.

Niewielki białkomocz oraz obecność dużej ilości bakterii w moczu to także występujące w przebiegu choroby takiej jak zapalenie nerek objawy. Leczenie obejmuje głównie picie dużej ilości płynów oraz kurację antybiotykową.

Jest to standardowe postępowania w przypadku schorzenia takiego, jak zapalenie nerek. Objawy i leczenie tej choroby nie wymagają już szerszego omówienia. Warto przyjrzeć się budowie nerek i układu moczowego oraz jego funkcjonowaniu.

Z reguły zapalenie nerek jest powikłaniem chorób, które są przewlekłymi procesami zapalnymi, na przykład kłębuszkowego i odmiedniczkowego zapalenia nerek.

 

Zapalenie nerek może być także powikłaniem po mocznicy, nerczycy, kamicy nerkowej, czy też chorób zakaźnych. Nieleczone zapalenie nerek prowadzi do wodonercza, niewydolności nerek, roponercza i ropnia przynerkowego.

Ladit 160x600

W zależności od stanu zaawansowania choroby występuje bezmocz, skąpomocz, albo wielomocz. Ostre zapalenie kłębuszków nerkowych to choroba, która zwykle występuje w wieku młodzieńczym i dziecięcym. Przypadki zachorowania po trzydziestym roku życia są rzadkie.

Ostre zapalenie kłębuszków nerkowych przeważnie jest poprzedzone zakażeniem paciorkowcowym, które przybiera postać zapalenia migdałków, płonicy, ropnia przyzębowego lub zapalenia zatok obocznych nosa.

Przebieg choroby można scharakteryzować zaczynając od nagłego początku. Bardzo często pojawiają się wymioty, bóle głowy i zwiększa się ciśnienie krwi. Dodatkowo dochodzi do dolegliwości bólowych odczuwanych w mięśniach kończyn i w okolicy lędźwiowej. Są to symptomy, które chory może pomylić z objawami grypy. Niemniej jednak, w zaawansowanym stadium może dojść do osłabienia wzroku.

Przewlekłe zapalenie kłębuszków nerkowych rozwija się jako zejście ostrego zapalenia, albo od początku jako przewlekły proces. W miarę postępu choroby przewlekła niewydolność nerek narasta, wraz z nasilającym się zatruciem mocznicowym.

W przypadku przewlekłego zapalenia kłębuszków nerkowych dochodzi do zmian w moczu. Pojawiają się w nim krwinki białe i czerwone. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.