Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy zapalenia nerwu wzrokowego dotyczą drugiego nerwu czaszkowego, który łączy gałkę oczną z korą wzrokową.

Ladit 280x336

Stan zapalny, o którym mowa jest zagrożeniem dla wzroku i nieleczony może prowadzić do ślepoty.

W zależności od umiejscowienia i obrazu oftalmoskopowego objawy zapalenia nerwu wzrokowego mogą być związane z zapaleniem tarczy nerwu wzrokowego, albo z pozagałkowym zapaleniem nerwu wzrokowego.

Objawy zapalenia nerwu wzrokowego mogą pojawić się w rezultacie zażycia niektórych leków (m.in. etambutolu).

Stwardnienie rozsiane może mieć wpływ na pojawienie się zapalenia nerwu wzrokowego?

Zapalenie nerwu wzrokowego objawy może mieć też związane z wcześniejszym rozwojem stwardnienia rozsianego, chorób zapalnych zatok przynosowych, procesów zapalnych wewnątrz gałki ocznej lub kiły.

Choroby zapalne mózgu i opon mózgowych również mogą mieć wpływ na zapalenie nerwu wzrokowego. Objawy choroby są takie same bez względu na jej postać. Pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego objawy ma takie same jak stan zapalny jego tarczy.

Ladit 160x600

Podstawowym symptomem choroby jest zmniejszenie ostrości widzenia. Pacjent odczuwa ból, którego ognisko znajduje się za okiem. Ponadto dochodzi do ograniczenia pola widzenia. Charakterystycznym objawem jest pojawienie się środkowego ubytku w polu widzenia.

Zapalenie nerwu wzrokowego objawy ma także związane z zaburzeniem percepcji barw. Pacjent ma problem z odróżnieniem barwy zielonej i czerwonej. Zapalenie nerwu wzrokowego objawy może mieć też związane z bólem głowy i bolesnością gałek ocznych. Są to tak zwane symptomy towarzyszące, które zwykle występują po rozwinięciu się schorzenia.

Do czego może doprowadzić nieleczone zapalenie nerwu wzrokowego?

Ślepota, do której może prowadzić nieleczone zapalenie nerwu wzrokowego polega na całkowitym bądź częściowym zaburzeniu widzenia.

Zazwyczaj wymaga ona leczenia operacyjnego. Do utraty wzroku mogą prowadzić także wady oka, choroby i uszkodzenia natury neurologicznej bądź mechanicznej. Niektóre postacie ślepoty mają charakter nieodwracalny. Jej wyleczenie nie zawsze jest możliwe.

Choroba, o której objawach mowa, atakuje nerw wzrokowy będący II nerwem czaszkowym. Łączy on siatkówkę ze skrzyżowaniem wzrokowym. Składa się z czterech części i nie posiada swoistych cech nerwu obwodowego.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zapakenie nerwu wzrokowegi objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.