Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy zapalenia opłucnej mogą towarzyszyć innym chorobom, dlatego w przypadku rozpoznania konieczne jest wykonanie diagnostyki różnicowej.

Ladit 280x336

Wyróżnia się dwa rodzaje choroby. Suche zapalenie opłucnej posiada nieco inne symptomy, niż wysiękowa postać choroby.

Suche zapaleenie opłucnej jest wstępną fazą rozwijającego się wysiękowego zapalenia opłucnej. Może ono towarzyszyć mocznicy bądź różnym chorobom płuc, które są zlokalizowane w pobliżu opłucnej. Wysiękowe zapalenie opłucnej rozwija się w wyniku procesu zapalnego.

Z reguły występuje w towrzystwie stanów zapalnych w obrebie płuc bądź poza nimi.

Jakie są popularne objawy zapalenia opłucnej?

Objawy zapalenia opłucnej, które występują w pierwszej fazie rozwoju choroby to ból klatki piersiowej przy oddychaniu. Pacjent cierpi również na suchy i bolesny kaszel. Suche zapalenie opłucnej objawy ma dość charakterystyczne.

Wystarczy wykonać przeglądowe zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej, aby wykluczyć obecność płynu w jamie opłucnowej.

Ladit 160x600

W diagnostyce różnicowej należy wziąć pod uwagę złamanie, naciek nowotworowy, neuralgię, półpaśca, nagminą pleurodynię i zespół Tietzego.

Objawy zapalenia opłucnej związane z dotkliwym bólem w klatce piersiowej świadczą o zajęciu opłucnej ściennej przez proces chorobowy. Jeżeli dolegliwości bólowe się zmniejszają może to oznaczać pojawienie się wysięku. Wysiękowe zapalenie opłucnej objawy ma nieco inne. Początek choroby jest przeważnie nagły.

Zapalenie opłucnej wiąże się z bólem

Objawia się on bólem klatki piersiowej przy oddychaniu. Inne objawy zapalenia opłucnej to wysoka gorączka, poty i suchy kaszel. W badaniu przedmiotowym stwierdza się płytki oddech i zmniejszoną ruchomość zajętej strony klatki piersiowej.

Zapalenie opłucnej objawy ma także związane z osłabieniem drżenia głosowego po chorej stronie.

Serce płucne jest powkłaniem, do którego może prowadzić zapalenie opłucnej. Objawy serca płucnego moga mieć ostry lub przewlekły charakter.

Choroba polega na przeroście albo rozstrzeni mięśnia prawej komory serca u osób cierpiacych na nadciśnienie płucne. Może być ona spowodowana także astmą oskrzelową, pylicą płuc i gruźlicą. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.