Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Jeśli chodzi o zapalenie opon mózgowych objawy różnią się w zależności od odmiany choroby.

Ladit 280x336

Zapalenie opon mózgowych objawy u dzieci ma nieco inne zapalenie niż u dorosłych. Podobnie jest w przypadku różnej etiologii. Wirusowe zapalenie opon mózgowych objawy wykazuje trochę inne niż spowodowane infekcją bakteryjną.

W pierwszym stadium rozwoju, bakteryjne zapalenie opon mózgowych objawy ma związane z gorączką sięgającą do 39 - 40 stopni Celsjusza.,a także z bólami głowy. Charakterystyczne symptomy to także sztywność karku, wymioty i nudności oraz objawy zakażenia dróg oddechowych.

Bakteryjne zapalenie opon mózgowych objawy może mieć więc związane z uczuciem zimna, chrypką, bólem gardła i kaszlem. Po kilku godzinach pojawiają się inne symptomy, takie jak zaburzenia świadomości, zmęczenie, nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Na skórze mogą pojawić się niewielkie wybroczyny. Wybroczyny mają postać małych, czerwonych, albo fioletowych plamek na ciele. Są spowodowane niewielkimi krwawieniami pochodzącymi  z uszkodzonych naczyń kapilarnych. Żeby odróżnić je od zwyczajnej wysypki, wystarczy je ucisnąć.

Jeśli nie zbledną, ma się do czynienia z wybroczyną. Jeśli plamki się odbarwiają, to nastąpiła zmiana rumieniowa. Nasilony kaszel bądź wymioty mogą być przyczyną powstawania drobnych wybroczynek na twarzy, wokół oczu, zwłaszcza u dzieci. Noworodki bardzo często mają wybroczyny na twarzy. Powodem jest przejście przez ciasny kanał rodny.

Ladit 160x600

Wybroczyny są więc całkiem powszechne i niegroźne. Mogą jednak być symptomem groźnych chorób, na przykład zapalenia opon mózgowych lub białaczki. Drgawki i utrata przytomności prowadzi do śmierci, jeżeli leczenie inie zostanie podjęte na czas.

Objawy zapalenia opon mózgowych spowodowanego infekcją wirusową wiążą się z objawami zakażenia dróg oddechowych, gorączką, bólem głowy i sztywnością karku

Inne objawy zapalenia opon mózgowych o podłożu wirusowym to nudności i wymioty. Wymioty są odruchem obronnym organizmu. W ten sposób stara się pozbyć szkodliwych substancji wywołujących stan chorobowy. Nie wolno ich lekceważyć, ponieważ mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Wymiotom i nudnościom może towarzyszyć ból brzucha. Wymioty i nudności nie zawsze świadczą o zapaleniu opon mózgowych. Towarzyszą przede wszystkim zaburzeniom układu pokarmowego. Stąd też do postawienia trafnej diagnozy konieczna jest fachowa wiedza lekarska.

Należy dodać, że  objawy zapalenia opon mózgowych wywołanego wirusami charakteryzują się znacznie mniejszym nasileniem, a choroba ma łagodniejszy przebieg.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zapalenie opon mózgowych objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.