Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zapalenie płuc objawy ma podobne do grypy, dlatego może być przez chorego często mylone z przeziębieniem.

Ladit 280x336

Pogarszający się nastrój oraz wysoka gorączka to wskazania do wizyty u lekarza. Ból gardła, grypa i katar są wywoływane przez wirusy, zaś zapalenie płuc objawy ma związane głównie z zakażeniem bakteryjnym. Źle postawiona diagnoza uniemożliwia podjęcie skutecznego leczenia.

Zapalenie płuc - objawy związane z potami, dreszczami i gorączką powyżej 38 stopni Celsjusza

Poza tym, objawy zapalenia płuc obejmują bóle mięśniowe i w klatce piersiowej, a także duszność, przyspieszony oddech i odksztuszanie plwociny ropnej. Wyniki badań laboratoryjnych są potrzebne do zdiagnozowania choroby.

Pozwalają dostrzec takie objawy zapalenia płuc, jak cechy procesu zapalnego, zwiększoną liczbę białych ciałek krwi, obniżenie ciśnienia cząstkowego we krwi oraz zwiększone stężenie białka C- reaktywnego. Obraz zdjęcia rentgenowskiego nie pozwala zdefiniować przyczyny zapalenia. Potwierdza jednak podstawowe objawy zapalenia płuc, takie jak zacieki na segmencie, albo płacie płucnym. Może też uwidocznić torbiele, odmę opłucnową i ropnie.

Dodatkowo wykonuje się badania mikrobiologiczne. Polegają na tym, że pobiera się wydzielinę z płuc na posiew bakteriologiczny. Najczęściej pobiera się płyn opłucnowy, wydzielinę oskrzeli, albo krew. Jeśli chodzi o zapalenie płuc objawy u dorosłych są niemal takie same, jak u dzieci. Mogą różnić się jedynie nasileniem i częstotliwością występowania.

Ladit 160x600

Rokowania choroby są bardzo dobre u młodych osób, zwłaszcza że jeśli chodzi o zapalenie płuc u dzieci objawy są bardzo szybko zauważane

Wzrost ryzyka powikłań można zaobserwować u osób dorosłych i starszych, zwłaszcza po 65. roku życia. Zapalenie płuc może w ich przypadku doprowadzić do śmierci. Bardzo trudne do wyleczenia są postacie zapalenia płuc, które są rozwinięte z powodu infekcji szpitalnej, a także bezobjawowe zapalenie płuc.

Objawy są bowiem trudne do zauważenia. Do najczęściej występujących powikłań zapalenia płuc należą wysięk w jamie opłucnej, ropniak opłucnej, a także ropień płuca. Do wysięku i ropniaka dochodzi u około 20% chorych. Można je szybko zdiagnozować, wykonując obraz rentgenowski.

Czysty niezakażony płyn w jamie nie jest tak groźny. Istnieje jednak prawdopodobieństwo skażenie go patogenami. Zmieniają one jego konsystencję na mętną, prowadząc do wystąpienia ropniaka oraz zrostów. Wtedy stosuje się skuteczny drenaż. Trzeba zaznaczyć, że ropień płuc należy do rzadkich powikłań.

Z reguły jest powikłaniem bakteryjnego zapalenia płuc. Jego symptomy są bardzo podobne do objawów zapalenia płuc. Decydującą role w rozpoznaniu odgrywa uwidocznienie w obrazie rentgenowskim jamy z poziomem płynu. Ropień jest najczęściej wywoływany przez bakterie beztlenowe, albo florę mieszaną.

Ropień płuca jest leczony za pomocą antybiotyków. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.