Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie zapalenia przydatków wymaga siedmiodniowej kuracji antybiotykowej i leżenia w łóżku. U kobiety, u której zostało zdiagnozowane zapalenie przydatków, leczenie powinno uwzględniać leki przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Ladit 280x336

Poza tym chora powinna otrzymywać sulfonamidy. Warto wspomagać leczenie zapalenia przydatków za pomocą ciepłego termoforu i nasiadówek. Leczenie zapalenia przydatków wymaga powstrzymania się od współżycia płciowego oraz zastosowania diety lekkostrawnej i dostarczaniu do organizmu dużej ilości płynów.

Przewlekłe zapalenie przydatków leczenie może mieć nieco inne. Przykładem jest leczenie bodźcowe, za pomocą naświetlania, nagrzewania miejscowego, czy też fizykoterapii. Bardzo dobrze wpływa terapia sanatoryjna. W przypadku, gdy zostało zdiagnozowane zaawansowane zapalenie przydatków leczenie może wymagać przeprowadzenia operacji, polegającej na chirurgicznym usunięciu zrostów i udrożnieniu jajowodów.

Fizykoterapia jest jedną z form leczenia zapalenia przydatków, dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu pojęciu. Fizykoterapia bywa także określana mianem fizjoterapii. Stosuje się ją w różnych celach, nie tylko leczniczym.

Może pełnić rolę środka rehabilitacyjnego, albo profilaktycznego. Fizykoterapia odbywa się z zastosowaniem różnych czynników fizycznych, między innymi wody, powietrza, światła, zimna i ciepła. Poza tym, w przebiegu fizjoterapii można stosować także energię promienną, elektryczną, ruch bierny, czynny i drgania.

Ladit 160x600

Wybór zależy od celu, jaki fizjoterapeuta chce osiągnąć.

 

Jeżeli zabiegi fizykoterapeutyczne są prowadzone regularnie, to czynność narządów ulega znaczącej poprawie. Zwiększa się także ogólna wydolność ustroju. Fizykoterapia korzystnie wpływa na pracę autonomicznego układu nerwowego.

Pomaga zwalczać ból oraz zmniejsza stany zapalne, co w przypadku zapalenia przydatków jest szczególnie istotne. Wśród metod leczenia zapalenia przydatków wymienia się także naświetlanie. Polega ono na wykorzystaniu lampy kwarcowej w celach terapeutycznych.

Lampa kwarcowa jest lampą wyładowczą wykonaną z kwarcowego szkła. Stanowi źródło promieniowania nadfioletowego, które powstaje przez wzbudzenie par rtęci bądź gazów szlachetnych. Można wyróżnić lampę bakteriobójczą i terapeutyczną. Lampa bakteriobójcza jest wykorzystywana, w celu wyjaławiania powietrza, cieczy i ciał stałych.

Wykorzystuje się ją do dezynfekcji pomieszczeń i pewnych narzędzi. Z kolei lampa terapeutyczna jest stosowana w fizykoterapii do naświetleń promieniami nadfioletowymi. Naświetlenia są przeprowadzane seriami w sposób regularny, aby osiągnąć odpowiednie rezultaty. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.