Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Medycyna naturalna wskazuje na to jak leczyć zapalenie tchawicy. Domowe sposoby należy jednak traktować przede wszystkim jako element uzupełniający farmakologiczne leczenie zapalenia tchawicy.

Ladit 280x336

Leczenie zapalenia tchawicy polega przede wszystkim na tym, aby chory miał dostęp do ciepłego, wilgotnego i czystego powietrza. Stąd też inhalacje są zalecane w przypadku wystąpienia choroby, takiej jak zapalenie tchawicy.

Leczenie inhalacjami z węglanu sodowego, ziół o ściągającym działaniu lub olejków eterycznych powinno być wspierane środkami przeciwzapalnymi. Leczenie zapalenia tchawicy wymaga zastosowania leków przeciwzapalnych. Tylko w ciężkich przypadkach podaje się sulfonamidy.

W przypadku, gdy bakterie spowodowały zapalenie tchawicy, leczenie wymaga podania antybiotyków. W większości zachorowań, to jednak wirusy wywołują zapalenie tchawicy. Leczenie zwykle ma charakter objawowy.

Inhalacja, zwana także wziewaniem jest metodą lecznicza polegającą na tym, że do układu oddechowego zostają wprowadzone leki w formie aerozoli o różnym stopniu rozproszenia.

 

Inhalacja trwa od dziesięciu minut do pół godziny, w zależności od tego z jakim jej rodzajem ma się do czynienia. W celach leczniczych bardzo często stosuje się aerozole naturalne, które występują nad brzegiem morza lub w otoczeniu tężni.

Ladit 160x600

Do inhalacji stosuje się leki, które działają rozkurczowo na drzewo oskrzeli. Dzięki temu znacząco ułatwiają wykrztuszenie wydzieliny. Inne leki stosowane w przebiegu inhalacji to środki przeciwzapalne i antybiotyki. Inhalacje są zazwyczaj stosowane w astmie, a także w ostrych i przewlekłych chorobach zapalnych układu oddechowego.

Sulfonamidy są amidami kwasów sulfonowych, które tworzą kryształy trudno rozpuszczalne w wodzie. Mają właściwości bakteriostatyczne. Tworzy się je poprzez reakcje chlorków kwasowych bądź estrów kwasów sulfonowych z amoniakiem. Sulfonamidy, w których grupą R jest układ aromatyczny, mają bardzo duże znaczenie w lecznictwie.

Hamują syntezę kwasu foliowego. Część sulfonamidów jest wykorzystywanych w roli leków, w tym między innymi sulfaguanidyna, sulfacetamid i sulfanilamid. Na przykład, sulfacetamid, zwany także sulfonamidem, działa bakteriostatycznie. Szybko się wchłania i równie szybko jest wydalany z organizmu.

Stosuje się go w bakteryjnym zapaleniu spojówek, albo rogówki. Sulfaguanidyna jest natomiast stosowana w leczeniu zakażeń bakteryjnych przewodu trawiennego.  Obecnie można zauważyć, że sulfonamidy jako leki tracą na znaczeniu.

Z kolei sulfanilamid jest stosowany w formie zasypki, do leczenia chorób skórnych są stosowane nie tylko w lecznictwie, ale także w analizie organicznej. W terapii chorób są wykorzystywane coraz rzadziej, ze względu na pojawienie się leków nowszych generacji, które charakteryzują się wyższą skutecznością.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zapalenie tchawicy domowe sposoby
  • zapalenie tchawicy leczenie
  • zapalenie tchawicy leczenie domowe
  • domowe sposoby na zapalenie tchawicy
  • zapalenie tchawicy jaki antybiotyk

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.