Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zapalenie wsierdzia objawy może mieć związane z symptomami zapalenia płuc i niewydolności prawej komory serca.

Ladit 280x336

Tego typu objawy zapalenia wsierdzia występują wtedy, gdy dochodzi do zajęcia prawej części serca, czyli prawego przedsionka i komory oraz uchodzącego z niej pnia płucnego.

Zapalenie wsierdzia objawy może mieć związane z dreszczami, gorączką i objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej i suchy kaszel.

Objawy zapalenia wsierdzia mogą być też związane z dusznościami, krwiopluciem oraz przyspieszeniem oddechu i czynności serca.

Objawy obwodowe i szmery wiążące się z niedomykalnością zastawek prawej części serca występują dość rzadko.

Objawy zapalenia wsierdzia w przypadku zajęcia lewej komory serca i lewego przedsionka serca są związane z zatorowością i niewydolnością lewokomorową serca.

Zapalenie wsierdzia objawy może mieć związane z podwyższoną temperatura ciała, dreszczami lub trwałym stanem podgorączkowym.

Wspomnianym symptomom mogą towarzyszyć nocne poty. Inne objawy ogólne towarzyszące zapaleniu wsierdzia mają postać braku apetytu, utraty masy ciała oraz osłabieniem.

Zapalenie wsierdzia objawia się również złym samopoczuciem oraz bólem stawów i mięśni.

Duszności i kaszel są objawami towarzyszącymi, podobnie jak ból odczuwany w okolicy różnych części ciała.

Ladit 160x600

Przeważnie dotyczy on brzucha, okolicy pleców lub klatki piersiowej i kończyn dolnych. Jeżeli ból jest zlokalizowany w plecach i brzuchu to ma on związek z zatorowością tętnic nerkowych i krezkowych.

Zatory w płucach są natomiast sygnalizowane bólem klatki piersiowej. Lekarz wykonujący badanie przedmiotowe może stwierdzić szmery nad sercem.

Niepokojący objaw świadczy o niedomykalności zastawki mitralnej bądź aortalnej wynikającej z uszkodzenia tych struktur.

Podczas przepływu krwi są generowane szmery. Zapaleniu wsierdzia bardzo często towarzyszą objawy niewydolności serca, które wynikają z uszkodzenia zastawek.

Powoduje to cofanie się krwi pompowanej przez serce oraz nieefektywność jego pracy. W konsekwencji chory cierpi na duszności, ma zmniejszoną tolerancję wysiłku i suchy kaszel. Poza tym może wystąpić nykturia polegająca na konieczności nocnego oddawania moczu.

Inne objawy świadczące o wystąpieniu niewydolności serca to obrzęki grawitacyjne.

Pojawiają się one w najniżej położonych częściach ciała. Poza tym w jamach ciała gromadzi się płyn przesiękowy.

Jego obecność można stwierdzić w między innymi w jamie opłucnej. Dodatkowo występuje bladość i ochłodzenie kończyn.

U około 3-4 na 10 pacjentów występują neurologiczne dolegliwości. Najczęściej występują one w przebiegu infekcyjnego zapalenia wsierdzia wywołanego przez Staphylococcus aureus. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.