Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zapalenie żołędzi i napletka jest chorobą występującą w formie nacieku zapalnego u mężczyzn, którzy nie zostali obrzezani.

Ladit 280x336

Zapalenie żołędzi i napletka występuje w obrębie żołędzi oraz skórnego fałdu, który ją pokrywa.

Zapalenie żołędzi i napletka współwystępuje z zaczerwienieniem, bolesnością i obrzękiem. Zapalenie żołędzi jest  chorobą występującą
u mężczyzn w każdym wieku.

Może mieć różną etiologię. Zapalenie żołędzi występuje głównie u dzieci w wieku poniżej 5. roku życia. Zapalenie żołędzi jest także częstą przypadłością występującą u mężczyzn aktywnych seksualnie.

Zapalenie napletka może wynikać z braku higieny, albo obecności stulejki.

Zapalenie napletka u dziecka i u dorosłego mężczyzny wymaga odpowiedniego leczenia. Dzięki odpowiedniej terapii zwalczającej infekcję zapalenie napletka u dzieci i u dorosłych nie powoduje powikłań oraz ma mniejszą tendencję do nawrotów.

Wśród przyczyn zapalenia żołędzi i napletka wymienia się nie tylko infekcje, ale również reakcje alergiczne i podrażnienia.

 

Nie zawsze można określić czynnik, który wywołał chorobę. Do najczęstszych przyczyn wystąpienia dolegliwości można zaliczyć brak higieny i gromadzenie się mastki pod napletkiem. Mastka rozkładana przez drobnoustroje może spowodować podrażnienia.

Ladit 160x600

Inne przyczyny, o których należy wspomnieć to zakażenia grzybicze (np. Candida) oraz bakteryjne (m.in. gronkowcowe). Zapalenie żołędzi i napletka może być także reakcją na leki, reakcją alergiczną na środki antykoncepcyjne, prezerwatywy lub kosmetyki.

Wilgoć i ocieranie skóry prącia powoduje naciek komórek plazmatycznych, zwany zapaleniem Zoona, które z kolei przyczynia się do zapalenia żołędzi
i napletka.

Działanie obcych aktywnych enzymów, a także urazy mogą doprowadzić do choroby.Zapobieganie tego typu dolegliwościom wymaga odpowiedniej higieny. Złuszczony nabłonek napletka i żołędzi, a także pot, łój, resztki nasienia i moczu zbierają się pod napletkiem w formie białej mastki.

Nadmierne gromadzenie się mastki zwiększa ryzyko infekcji. Drobnoustroje produkują szkodliwe substancje, które wywołują podrażnienia i stan zapalny.

W przypadku zapalenia żołędzi i napletka jego odciąganie jest bolesne i dość utrudnione. Może doprowadzić do drobnych uszkodzeń.

W przypadku zapalenia żołędzi i napletka utrudnione jest także utrzymywanie kontaktów płciowych, które sprawiają ból i mogą prowadzić do uszkodzenia napletka, a także do przeniesienia zakażenia na partnerkę. Infekcja osłabia bariery obronne organizmu, dlatego może dojść do zakażenia innymi drobnoustrojami.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • zapalenie napletka leczenie domowe
  • leczenie zapalenia napletka u dzieckaki
  • zapalenie napletka leczenie

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.