Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy zatrucia nikotyną są związane z przyjęciem przez człowieka zbyt dużej dawki tej substancji. W przypadku przyjęcia wyjątkowo dużej dawki nikotyna może doprowadzić do śmierci.

Ladit 280x336

Zatrucie nikotyną objawy ma związane ze ślinotokiem i nudnościami.

Ponadto objawy zatrucia nikotyną mają postać wymiotów, drżenia kończyn dolnych i górnych oraz drgawek bądź przykurczów mięśniowych.

Zatrucie nikotyną objawy ma związane z bladością skóry i poceniem się. Ponadto występuje biegunka i zaburzenia rytmu serca. Objawy zatrucia nikotyną są też związane z zaburzeniami świadomości i utratą przytomności.
Zatrucie nikotyną objawy może mieć związane z zapaścią i porażeniem oddechu.

Nikotyna posiada właściwości trujące oraz jest substancją wywołującą uzależnienie.

Należy mieć na uwadze, że związek należy do głównych czynników ryzyka rozwoju chorób serca i niewydolności krążenia. Poza tym działanie nikotyny powoduje też wzrost ryzyka powstania wielu nowotworów, w tym głównie raka płuc, białaczki i krtani. Nikotyna upośledza funkcjonowanie różnych enzymów. W efekcie dochodzi do zaburzenia działania całego organizmu.

Nikotyna należy do substancji o silnie toksycznym działaniu.

Zarówno czynne, jak i bierne palenie papierosów może być szkodliwe.

Ladit 160x600

Nikotyna może doprowadzić do poważnych zmian w organizmie człowieka. Nawet minimalne, niewielkie dawki pobudzają do działania układ nerwowy. Poza tym, nikotyna może doprowadzić do podwyższenia ciśnienia krwi. Niewielkie dawki nikotyny nie działają toksycznie, ale pobudzająco.

Nikotyna powoduje zwiększenie wydzielania adrenaliny. Chwilowo zanika odczuwanie głodu i bólu. Dochodzi do przyspieszenia bicia serca i rozszerzenia źrenic.

Jednocześnie nikotyna powoduje głód tytoniowy. Około 60 mg czystej nikotyny powoduje śmieć człowieka w ciągu 10 minut. Papieros zawiera około 3 mg nikotyny. U początkujących palaczy taka dawka nikotyny może powodować ostre zatrucie.

Na zatrucie nikotyną najbardziej są narażeni ludzie mający zawodowy kontakt z tą substancją, a zatem pracownicy zakładów produkcji i suszenia tytoniu. Trujące działanie nikotyny zagraża także palaczy papierosów, w tym również modnych ostatnio e-papierosów.

Zatrucie nikotyną może być spowodowane stosowaniem nikotynowej terapii zastępczej.

Nikotynowa terapia zastępcza polega na stosowaniu aerozoli, plastrów i gum zawierających nikotynę.

Osoby rzucające palenie mogą przesadzić z ilością zażywanych preparatów, co prowadzi do zatrucia. Nikotyna jest szkodliwa zwłaszcza dla osób w okresie dojrzewania oraz intensywnego wzrostu.

Ostre zatrucie nikotyną zwykle występuje po wypaleniu dużej liczby papierosów w krótkim czasie, albo żuciu i połykaniu tabaki.

Kolejną przyczyną jest stosowanie gumy i plastrów nikotynowych w nadmiarze. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.