Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zatrucie rtęcią objawy ma dość niespecyficzne. Trudno je poprawnie zdiagnozować, ponieważ nie utrzymują się przez długi czas, lecz po krótkim okresie ustępują.

Ladit 280x336

Objawy zatrucia rtęcią mogą być różne u wielu badanych osób ze względu na odmienności osobnicze.

Osoba zatruta rtęcią może przez pewien czas prawidłowo funkcjonować. Po tym okresie następuje czas bezproduktywności i trudności w wykonywaniu nawet najprostszych zadań.

W miarę rozwoju choroby okresy produktywne stają się coraz krótsze i występują coraz rzadziej.

Objawy zatrucia organizmu rtęcią

Objawy zatrucia rtęcią dotyczą początkowo ośrodkowego układu nerwowego. W kolejnym etapie rozwoju choroby dochodzi do pogorszenia metabolizmu wątroby. Mogą wystąpić dysfunkcje układu immunologicznego.

Objawy zatrucia rtęcią mogą objąć również problemy z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego i nerek.

Do zaburzeń pracy nerek dochodzi w przypadku ostrego zatrucia. Nie istnieje typowy zestaw symptomów, które byłyby charakterystyczne dla zatrucia rtęcią. Obraz kliniczny może charakteryzować się lekkimi zaburzeniami, albo całkowitą niemożnością funkcjonowania.

Zatrucie rtęcią, objawy i dolegliwości z nim związane rozwijają się stopniowo.

Ladit 160x600

Zwykle po zaburzeniach zdrowia fizycznego pojawiają się problemy ze zdrowiem psychicznym. Zmiany emocjonalne są jednym z głównych konsekwencji, jakie niesie za sobą zatrucie rtęcią. Objawy związane z przemęczeniem i apatią pogłębiają się.

Osobie chorej brakuje motywacji do wykonywania najprostszych zadań oraz traci ona zainteresowanie swoim życiem i otoczeniem. Ma problem z odczuwaniem radości, szczęścia i innych pozytywnych uczuć.

Złe samopoczucie jednym z objawów zatrucia rtęcią

Charakterystycznym objawem jest pojawienie się lęków i stałe odczuwanie napięcia. Zmiana stanu emocjonalnego może spowodować zaburzenie relacji z bliskimi.

Osoba zatruta rtęcią staje się bardzo drażliwa i wrażliwa oraz silnie reaguje nawet na łagodne uwagi.
Symptomy dotyczące wyglądu zewnętrznego są bardzo łatwo widoczne. Sucha skóra, zła kondycja włosów oraz uczucie pieczenia skóry są głównymi objawami w pierwszym etapie zatrucia.

Poza tym mogą występować wysypki i zaczerwienienia skóry. Jednym z objawów przewlekłego zatrucia rtęcią jest astma. Obraz kliniczny może objąć także problemy z trawieniem. Rtęć, która zatruwa organizm powoduje zaburzenie zegara biologicznego.

Późne zasypianie i wstawanie oraz niemożność wyregulowania cyklu dnia i nocy są głównym symptomem. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.