Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego jest zalecane, jeżeli towarzyszące mu objawy są bardzo dokuczliwe.

Ladit 280x336

Zespół napięcia przedmiesiączkowego może znacznie przyczynić się do pogorszenia komfortu życia, dlatego warto wybrać się do lekarza i podjąć terapię. Farmakologiczne leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego polega na stosowaniu leków zwiększającym poziom serotoniny, a także leki uspokajające, przeciwbólowe, a także hormonalne.

W niektórych przypadkach zaleca się leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego z uwzględnieniem konsultacji psychologa bądź psychiatry.

W przypadku dolegliwości, takiej jak zespół napięcia przedmiesiączkowego, leczenie może przebiegać z zastosowaniem sposobów domowych. Są to metody niefarmakologiczne, takie jak dieta, aktywny tryb życia, a także wyeliminowanie sytuacji stresowych.

Konieczne jest ograniczenie spożycia soli, cukru i używek, przy zwiększeniu spożycia produktów, które są bogate w błonnik, witaminy i mikroelementy, w tym między innymi magnez. Zaleca się ograniczyć wysiłek fizyczny i nadmierny wysiłek umysłowy oraz unikać konfliktów.

Jeżeli występuje zespół napięcia przedmiesiączkowego, leczenie może polegać na preparatów pochodzenia roślinnego i ziół, które są dostępne bez recepty.

 

Rumianek i herbata z melisy są bardzo pomocne. Jeżeli występują bóle głowy i podbrzusza warto wykorzystać leki przeciwbólowe.

Ladit 160x600

W przypadku, gdy występuje duże nasilenie objawów sygnalizujących zespół napięcia przedmiesiączkowego, leczenie polega na podawaniu preparatów progesteronu w drugiej fazie cyklu. Terapia hormonalna nie jest jedynym sposobem. W przypadku występowania dużych obrzęków, należy zastosować środki moczopędne po konsultacji z lekarzem.

Najczęściej stosuje się spironolakton, który jest syntetycznym steroidem należącym do grona diuretyków oszczędzających potas. Jego działanie polega na zwiększeniu ilości wydalanego moczu oraz jonów chlorków i sodu, co znacząco zmniejsza ilość wydalanego potasu, a także jonów wodorowych.

Lek wchłania się z przewodu pokarmowego, a następnie ulega przekształceniu do postaci czynnego metabolitu. Jego działanie trwa jeszcze około 2- 3 dni po odstawieniu.

Stosuje się go nie tylko w terapii zespołu napięcia przedmiesiączkowego, ale również w leczeniu uzupełniającym hirsutyzmu i miastenii, a także w leczeniu obrzęków oraz hiperaldosteronizmu pierwotnego i wtórnego.

W leczeniu zespołu napięcia przedmiesiączkowego stosuje się także leki przeciwdepresyjne, czyli tak zwane tymoleptyki. Są to leki psychoaktywne, które wywierają terapeutyczny wpływ na cechy zespołu depresyjnego, zarówno podstawowe, jak i wtórne. Stosuje się je również w terapii innych zaburzeń psychicznych. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.