Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Główne objawy zespołu Retta są bardzo podobne do symptomów porażenia mózgowego i autyzmu, a także ogólnych zaburzeń rozwoju intelektualnego. Od urodzenia do 6 - 18 miesiąca życia dziecko rozwija się prawidłowo.

Ladit 280x336

Dopiero po tym czasie traci sprawność manualną i zdolność mówienia. Inne objawy zespołu Retta to niski wzrost, małe ręce i głowa. Wymienione symptomy określa się wspólnym mianem wtórnej mikrocefalii.

Inne objawy zespołu Retta są związane ze stereotypowymi ruchami rąk, takimi jak stukanie, klaskanie. Dziecko ma także nawyk zgrzytania zębami. Unika kontaktu wzrokowego, ma ataki paniki oraz problemy z kontaktami społecznymi.

Zespół Retta objawy ma także związane z napadami padaczkowymi. Występują w większości przypadków zachorowań.  Problemy żołądkowo - jelitowe także mogą sygnalizować zespół Retta.

Objawy są także związane z problemami z układem oddechowym i oddychaniem.

 

Boczne skrzywienie kręgosłupa jest jednym z symptomów schorzenia, takiego jak zespół Retta. Objawy obejmują także przykurcze mięśniowe. Boczne skrzywienie kręgosłupa, czyli skolioza, może występować w przebiegu choroby opisanej wyżej.

Ladit 160x600

Skolioza może mieć charakter wrodzony lub nabyty. Wrodzona skolioza jest spowodowana ukształtowaniem się klinowego, albo połowicznego kręgu. Może być też wywołana belkami kręgowymi. Z reguły dochodzi do rozwoju samoistnego skrzywienia kręgosłupa, w przypadku którego przyczyna jest trudna do określenia. W powstawaniu wady bardzo dużą rolę odgrywa między innymi czynnik dziedziczny.

Panika jest doświadczeniem maksymalnego strachu o swoje życie. Rozpoczyna się bez powodu uchwytnego dla pacjenta. Napadowi paniki towarzyszą także objawy somatyczne, związane z ciałem, zatem nie ma on jedynie charakteru psychicznego, czy psychologicznego. Obecnie nie ustalono do końca, czy panikę należy uznawać za osobne schorzenie, czy może za stan, objaw i zespół objawów.

Większość środowisk naukowych uważa je za zaburzenie lękowe z napadami lęku, albo lęk paniczny. Niemniej jednak, jednocześnie istnieją podstawy do traktowania paniki jako charakterystycznego zespołu objawów.

Napady lęku panicznego są częstym objawem i występują u około 9% populacji. Najczęściej dotyczy kobiet w wieku do 25 do 44 roku życia. Pierwsze ataki paniki występują z reguły między 10 a 28 rokiem życia. Między napadami paniki występuje tak zwany lęk przed lękiem, polegający na tym, że chory z niepokojem oczekuje nawrotu napadu, albo posiada inne dolegliwości lękowe lub somatyczne, o psychogennym pochodzeniu.

Leczenie paniki jest możliwe dzięki psychoterapii, a w przypadku dużego nasilenia zaburzeń można stosować farmakoterapię o charakterze doraźnym.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • Choroby Genetyczne Objawy

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.