Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Objawy zespołu złego wchłaniania są związane z problemami żołądkowymi polegającymi na całkowitym bądź częściowym ograniczeniu wchłaniania wszelkich składników odżywczych.

Ladit 280x336

Objawy zespołu złego wchłaniania mogą być związane z konkretnym składnikiem pokarmowym, np. cukrami, tłuszczami, białkami lub witaminami.

Jeżeli układ trawienny funkcjonuje prawidłowo w jelicie cienkim są wchłaniane niemal wszystkie składniki pokarmowe. Każda nieprawidłowość jelita cienkiego.

Zespół złego wchłaniania objawy może mieć także związane z chorobami, które upośledzają prawidłowe mieszanie pożywienia z trawiennymi sokami i kwasami.

Zespół złego wchłaniania objawy ma zależne od historii choroby, wieku pacjenta oraz czynnika etiologicznego.

Są to główne elementy wpływające zarówno na rodzaj, jak i na nasilenie objawów. Objawy zespołu złego wchłaniania mogą mieć łagodny charakter. Czasami są niezauważalne i łagodne, innym razem mogą być dość intensywne.

Objawy zespołu złego wchłaniania mogą być związane z ogólnym osłabieniem, stanami depresyjnymi i utratą masy ciała.

Ponadto zespół złego wchłaniania objawy może mieć związane z utratą masy mięśniowej, biegunką, zmianami w stolcu, a także wzdęciami i skurczami brzucha.

Zespół złego wchłaniania nie powinien być bagatelizowany. Może on doprowadzić do dużych zdrowotnych komplikacji, w tym między innymi do niedoboru witamin i minerałów, niedożywienia i osteoporozy.

Ladit 160x600

Zespół złego wchłaniania może doprowadzić do wad wrodzonych płodu i poronienia.

Może też doprowadzić do anemii, zaburzeń pracy serca, kamieni żółciowych i nerkowych. Prawidłowe postawienie diagnozy jest niezwykle istotne. W przeciwnym razie nie będzie możliwe postawienie prawidłowej diagnozy.

Lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, w tym testu na tolerancję laktozy, biopsji jelita cienkiego i tomografii komputerowej brzucha.

Ponadto lekarz może zalecić badanie kału pozwalający stwierdzić podwyższoną ilość tłuszczu oraz obecność pasożytów.

Innym badaniem jest test Schillinga pomagający w ocenie wchłaniania witaminy B12.

Zaburzenie o którym mowa może dotyczyć dorosłych i dzieci.

Zespół złego wchłaniania u dzieci i niemowląt jest bardzo niebezpieczny.

W okresie dorastania organizm wymaga dostarczenia dużych ilości pokarmowych składników, aby mógł on się prawidłowo rozwijać. Zespół złego wchłaniania wymaga zastosowania odpowiedniej suplementacji zgodnie z zaleceniami lekarza.

Terapia jest uwarunkowana przyczyną schorzenia. Przykładem jest zaburzenie wchłaniania spowodowane nietolerancją glutenu, które wymaga zastosowania diety bezglutenowej, w celu przywróceniu zdrowia. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.