Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Zioła na ból głowy są naturalną metodą walki z bólem. W razie pojawienia się bólu głowy odruchowo sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Tymczasem warto systematycznie stosować zioła, które nie powodują skutków ubocznych, są bezpieczne i niedrogie, a dodatkowo mają pozytywny wpływ na inne sfery funkcjonowania organizmu.

Ladit 280x336

Lista ziół pomagających w przypadku bólu głowy jest bardzo długa. Należy jednak pamiętać, że skuteczność ziołowych naparów jest zależna od tego, czy są stosowane regularnie.

Poza tym należy wyeliminować prawdopodobne przyczyny sprawcze bólu głowy.Zioła nie sprawdzą się w przypadku częstych i intensywnych bóli głowy. W takiej sytuacji należy skonsultować się z lekarzem i dążyć do poznania przyczyny dolegliwości.

Zioła na ból głowy ? sposób przygotowania naparu

Najbardziej skuteczne są świeże i ciepłe napary, które rozszerzają naczynia krwionośne. Dzięki temu lecznicze związki mogą łatwiej przeniknąć do bolącego miejsca. Napar jest przygotowywany przeważnie z łyżeczki wybranych ziół i 200 ml wrzątku.

Ladit 160x600

Po upływie 10 minut parzenia należy odcedzić napar i wypić.

Zioła na ból głowy ? jakie wybrać zioła?

Wśród ziół zwalczających ból głowy można wymienić kilkanaście różnych gatunków. Niektóre z nich są pomocne w przypadku określonego rodzaju bólu. Poniższy wykaz dokładnie przedstawia najskuteczniejsze zioła w walce z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia.

  • ból spowodowany stresem i zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa ? mięta, melisa, kozłek lekarski obniżające napięcie mięśni
  • ból migrenowy i wynikający z niedotlenienia ? miłorząb i złocień maruna poprawiające krążenie w obrębie naczyń mózgowych
  • bóle w przebiegu przeziębienia ? kora białej wierzby i rumianek o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych
  • ból, któremu towarzyszą nudności i wymioty ? imbir
  • bóle głowy w przebiegu menstruacji i spowodowane zmianami pogody ? chmiel, szałwia, niepokalanek o tonującym działaniu na układ hormonalny


  Jedna odpowiedź do “Zioła na ból głowy przygotowanie i wybór ziół”

  1. Dobrze napisany artykuł

     

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.