Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Złamanie kości przedramienia dotyczy kości łokciowej i promieniowej. Są to kości położone względem siebie równolegle.

Ladit 280x336

W czasie poruszania ręką dochodzi do krzyżowania się kości. Złamania kości przedramienia mogą dotyczyć obu kości, albo tylko jednej z nich. Może temu towarzyszyć zwichnięcie kości w łokciowym lub nadgarstkowym stawie.

Złamanie kości przedramienia jest skutkiem bezpośredniego urazu, albo upadku wyciągniętej i osłabionej kończyny.

Złamanie kości przedramienia jest trudne w leczeniu. W obrębie przedramienia bardzo często dochodzi do złamań kości promieniowej w odcinku dalszym.

Jest to złamanie w miejscu typowym, zwane także złamaniem Colles'a. Złamanie przedramienia cechuje się bagnetowatym ustawieniem nadgarstka.

Towarzyszy temu bolesność i obrzęk okolicy złamania. Złamanie przedramienia może też dotyczyć okolic wyrostka dziobiastego.

Urazowi tego typu bardzo często towarzyszą urazy występujące w obrębie stawu łokciowego.

Złamanie przedramienia powstaje zwykle w okolicy trzonu kości w pobliżu nadgarstka.

Każdy uraz trzonu kości promieniowej może przyczynić się do uszkodzenia stawu promieniowo ? łokciowego. Leczenie ma związane z unieruchomieniem ręki w gipsie przez około 6 tygodni.

Nietypowe skurcze mięśni są jednym z powikłań tego złamania.

Ladit 160x600

Występują one zaraz po zdjęciu gipsu. Złamanie przedramienia jest bardzo niebezpieczne oraz wymaga bardzo długiego leczenia.

Kość łokciowa i promieniowa funkcjonują obecnie pod nazwą kości przedramienia.

Obie kości należą do długich kości oraz są zbudowane z trzech głównych części, w tym z trzonu, końca dalszego i bliższego.

Jeżeli złamanie przebiega w okolicy nadgarstków terapia jest dwuetapowa. Początkowo lekarz unieruchamia rękę poprzez założenie gipsu od dłoni do ramienia. Po około kilku tygodniach gips należy założyć w miejscu od dłoni do łokcia.

Trudności w terapii są związane z prawidłowym nastawieniem ręki, aby zrost kości przebiegał w odpowiedni sposób. Chory powinien poruszać ręką w łokciu mimo posiadania gipsu. Po jego zdjęciu chory jest poddawany rehabilitacji. Tuż po zdjęciu gipsu ręka może być opuchnięta, sina i osłabiona.

Podczas noszenia gipsu dochodzi do zaniku masy mięśniowej oraz problemów z poruszaniem ręką.

Nawet najmniejszy ruch może spowodować ból. Po zdjęciu gipsu należy stopniowo przywracać sprawność ruchową ręki poprzez odpowiednio poprowadzoną rehabilitację.

Zaleca się wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń, na przykład zaciskanie dłoni na gumowej piłeczce oraz zaginanie i prostowanie palców. Niemniej nie wolno przesadnie forsować złamanej ręki, ponieważ trzeba ją oszczędzać. Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.