Visit Us On FacebookVisit Us On GooglePlusCheck Our Feed
 

Leczenie żółtaczki zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Żółtaczka zastoinowa zwykle wymaga chirurgicznego zabiegu.

Ladit 280x336

Leczenie żółtaczki mechanicznej może też polegać na przeprowadzeniu zabiegu endoskopowego, albo drenażu przewodów żółciowych. Dzięki temu mogą zostać łatwo odblokowane. Konieczny jest też odpoczynek, polegający na unikaniu alkoholu oraz innych substancji, które mają szkodliwy wpływ na komórki wątrobowe.

Wątroba charakteryzuje się dużymi zdolnościami regeneracyjnymi, dlatego w przypadku chorób, takich jak żółtaczka leczenie nie zawsze jest konieczne. Choroba może ustąpić samoistnie.

Łagodna żółtaczka noworodków zazwyczaj się zmniejsza, kiedy dziecko jest często karmione. Wówczas wzrasta ilość bilirubiny, która jest wydalana z kałem. W ciężkich przypadkach, leczenie żółtaczki może wymagać transfuzji krwi.

Transfuzja krwi polega na przetoczeniu pewnej ilości krwi, albo jej składników. Jej celem jest uzupełnienie utraconej krwi, albo jej elementów. Koniecznie należy zastosować krew zgodną grupowo. Poza zgodnością główną, trzeba też wziąć pod uwagę zgodność czynnika Rh.

Czasami, gdy pojawia się żółtaczka leczenie może polegać na zastosowaniu ziołolecznictwa.

 

W przypadku schorzeń, takich jak żółtaczka leczenie wymaga zastosowania wyciągu z mleczka ostu, wyciągów bądź herbat z mniszka lekarskiego oraz wyciągów z czarnej rzepy. Mniszek lekarski zwany potocznie mleczem jest bardzo ceniony w ziołolecznictwie. Poleca się go nie tylko w leczeniu żółtaczki, ale także w terapii kamicy żółciowej, anemii i reumatyzmu.

Ladit 160x600

Mniszek lekarski, a właściwie jego korzeń, zawiera mnóstwo garbników, związków sekswiterpenowych, inuliny i fitosteroli. Zawiera wiele przyswajalnych soli mineralnych, w tym między innymi potas. Liście mniszka pospolitego zawierają flawonoidy, flenolokwasy, a także karotenoidy. Są bogate w takie minerały, jak magnez, krzem i potas. Zawierają również witaminę C i B.

Mniszek lekarski zwiększa wydzielanie żółci w przebiegu chorób wątroby i woreczka żółciowego. poza tym podnosi ilość wydzielanych soków trawiennych. Działa jak środek moczopędny. Mniszek pospolity bardzo korzystnie wpływa na układ odpornościowy. Zawiera interferon, prze co zmusza organizm do podjęcia walki z bakteriami i wirusami. Mlecz obniża także poziom cukru we krwi, działając rozkurczająco.

Stosuje się go także w trakcie leczenia przewlekłego nieżytu gardła i jamy ustnej. Warto stosować go w celu uregulowania zaburzeń miesiączkowania i jajeczkowania. Zarówno mniszek, jak i pozostałe wymienione wyżej zioła działają w ten sposób, że wzmacniają i odbudowują wątrobę są ważne nie tylko wtedy, gdy pojawi się żółtaczka.

Leczenie innych chorób wątroby z ich zastosowaniem także jest wskazane.Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:
  • leczenie zultaczki

 Zostaw odpowiedź

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.